Aktualności

12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16
Warszawa

18.04 (wtorek), godz. 20.30
Franciszek Pospieszalski Sextet

19.04 (środa), godz. 20.30
Aga Derlak Trio

20.04 (czwartek), godz. 20.30
Guy Mintus Polish Trio

21.04 (piątek), godz. 20.30
Wojciech Majewski Quartet „Zamyślenie”

22.04 (sobota), godz. 20.30
Krzysztof Popek Fresh Air Project

25.04 (wtorek), godz. 20.30
Nika Lubowicz & ForTune All Stars – 100-lecie Elli Fitzgerald

Franciszek Pospieszalski, Aga Derlak w 12on14

Piotr SzajewskiW warszawskim klubie zagrają 18.04 Franciszek Pospieszalski Sextet, 19.04 Aga Derlak Trio

Franciszek Pospieszalski Sextet
18.04.2017 (wtorek), godz. 20.30Projekt z kompozycjami autorskimi z pogranicza jazzu, improwizacji oraz klasycznej muzyki współczesnej.

Wyjątkowa mieszanka coraz bardziej rozpoznawalnych polskich muzyków młodego pokolenia, którzy w poszukiwaniu nowych inspiracji, oraz w celu poszerzania horyzontów sztuki wyjechali na studia do Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. Członkowie zespołu chcą przybliżyć polskiej publiczności trochę skandynawskiego klimatu, który pozwala na rozwijanie swojej kreatywności, muzykalności oraz przekraczania barier, schematów, oraz przyzwyczajeń o które łatwo w dzisiejszym świecie, w którym jak to niektórzy mówią: wszystko zostało już zagrane. Lider zespołu Franciszek Pospieszalski w swoich utworach chce temu wyraźnie zaprzeczyć. Muzycy niejako przybywają z misją otwarcia się na świat muzyki autorskiej, nowoczesnej, awangardowej oraz eksperymentalnej.

Skład zespołu jest niekonwencjonalny, a inspiracje sięgają od muzyki klasycznej poprzez muzykę rockową, jazz i muzykę improwizowaną pozwalając uwydatnić charakter każdego z muzyków. Franciszek Pospieszalski pozwolił w swoich kompozycjach zawrzeć polską duszę, niecierpliwą ciekawość świata oraz bezkompromisowość, w niełatwych czasem „kontrowersyjnych” brzmieniach sześcioosobowego składu. Można powiedzieć że zespół jest złożony z dwóch trio dając tym samym drapieżne brzmienie poprzez dwa zestawy perkusyjne, dwa saksofony, nord electric piano i kontrabas.

Franciszek Pospieszalski – ur. 13 lutego 1993 w Warszawie. Pochodzi z muzycznej rodziny, czynny kontakt z muzyką towarzyszył mu już od najmłodszych lat. Kontrabasista. Licencjat duńskiego konserwatorium muzycznego w Kopenhadze (Rhythmic Music Conservatory). Absolwent PSM II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie. Uczęszczał również do szkoły muzycznej z Wydziałem Jazzu na ul. Bednarskiej.

Brał udział w wielu letnich międzynarodowych akademiach jazzowych takich jak. International Summer Jazz Academy, Jazz Hanza Festival, Warsztaty Jazzowe w Puławach, Lesznie i Żorach oraz w Karimski Club Workshop.

Szczególne osiągnięcia to:
– 1 nagroda dla zespołu FreeO w Konkursie Azoty Tarnów Jazz Contest 2012 w kategorii zespołowej;
– Wraz z zespołem FreeO finalista 36. konkursu Jazz Juniors w Krakowie.
– indywidualne wyróżnienie w finale Ogólnopolskich Przesłuchaniach Kontrabasowych CEA;
– finalista festiwalu Jazz nad Odrą.

Współpracuje/ował między innymi z następującymi artystami i zespołami:
Jesper Zeuthen Zeuthen Sadan Cirka, Albert Beger, Roscoe Mitchell, Jerzy Mazzoll, Transkapela, Rodzina Pospieszalskich The Love and Beauty Seekers, Sabina Myrczek Quartet.

Franciszek Pospieszalski jest muzykiem i kompozytorem czynnie działającym na terenie Polski i Europy. Koncertował w Polsce, Niemczech, Francji, Włoszech, Białorusi, Danii. Miał okazję wystąpić między innymi na scenach Teatru Wielkiego w Warszawie, Filharmonii narodowej w Warszawie, Teatru Starego w Krakowie, Pałacu Prezydenckiego w Warszawie, Teatru Dramatycznego w Warszawie, w Rytmisk Musikkonservatorium, oraz w Jazz Instytut Berlin.

Kuba Więcek – saksofonista, kompozytor. Obecnie student prestiżowego Rhythmic Music Conservatorium w Kopenhadze. Zaczął grę na saksofonie w wieku 11 lat. Laureat wielu nagród oraz międzynarodowych konkursów. W jego grze słychać wpływy jazzu, folku oraz muzyki klasycznej. Pobierał lekcje u takich mistrzów jak: Lee Konitz, David Binney, Chris Speed, Dick Oatts, Peter Evans, Jim Black oraz wielu innych. Koncertował w Danii, Szwecji, Holandii, Niemczech, Belgii, Anglii, Polsce oraz w Nowym Jorku. Współpracował z takimi artystami jak Mike Stern, Rafał Sarnecki czy Sebastian Zawadzki.

Jędrzej Łagodziński – ur. 1983 – saksofonista o unikalnym dźwięku, improwizator i kompozytor, obszar zainteresowań muzycznych to łączenie swobodnej improwizacji z długimi formami kompozycyjnymi. Założyciel i współzałożyciel takich projektów jak jego autorski sekstet, trio The Love and Beauty Seekers, duo Leopold B. Jest członkiem Trio Stormo, Pimpono Ensemble, Tabula Rasa.

Grzegorz Tarwid – stawiany obok Sebastiana Zawadzkiego czy Kuby Sokołowskiego, jest jednym z najciekawszych pianistów młodego pokolenia w Polsce. Mimo tak młodego wieku, jego pianistykę docenili już – zapraszając go do zespołów – chociażby Zbigniew Namysłowski, Kazimierz Jonkisz czy Piotr Rodowicz. Swój warsztat kształcił na wydziale jazzu w ZPSM II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie, pod okiem Andrzeja Jagodzińskiego i Michała Tokaja. Występował w wielu krajach Europy, ostatnio ze Zbigniewem Namysłowskim w Niemczech i na Ukrainie. Na stałe mieszka w Danii, gdzie studiuje w prestiżowym Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze.

Szymon Gąsiorek – polski perkusista mieszkający w Kopenhadze. Pisze muzykę i improwizuje. Współpracuje z zespołami: The Love And Beauty Seekers, Pimpono Ensemble, I Love My Mother, Tabula Rasa, Alfons Slik. Urodzony w 1993. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. w Lesznie na perkusji klasycznej. Obecnie studiuje W Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. W ostatnich latach współpracował z takimi zespołami jak: dada jazzowym Meagre Quartet, eksperymentalnym Pimpo Remo, hardcore’wym Last Dayz, międzynarodowym składem istrumentalnym Orkester Orkiestra! i innych. Występował też m.in. z: yassowym klarnecistą Jerzym Mazzollem, Go: Organic Orchestra Adam’a Rudolph’a, Kresten Osgood & Indianerne.

Albert Karch – perkusista młodego pokolenia, obdarzony charakterystycznym frazowaniem i pieczołowitą dbałością o dźwięk. Ceniony jako muzyk sesyjny (do tej pory 4 płyty w różnych stylistykach), występował na liczących się festiwalach – Tete-a-tete New Opera Festival w Londynie, JazzArt Festival w Katowicach, Jazz Jantar w Gdańsku, Drums Fuzje w Bydgoszczy.Laureat nagród indywidualnych i w zespołach. Współzałożyciel szeroko docenionego przez krytyków tria Jachna/Tarwid/Karch (najlepsza płyta 2014 roku wg. polish-jazz.blogspot). Zainteresowany kameralistyką około-jazzową o silnych wpływach muzyki klasycznej.

Franciszek Pospieszalski Sextet
Kuba Więcek - saksofon altowy
Jędrzej Łagodziński - saksofon tenorowy
Szymon Gąsiorek - wibrafon, perkusja
Grzegorz Tarwid - fortepian
Franciszek Pospieszalski - kontrabas
Albert Karch - perkusja


Aga Derlak Trio
19.04.2017 (środa), godz. 20.30Aga Derlak Trio to laureaci nagrody Akademii Fonograficznej – Fryderyk 2016 w kategorii Jazz: fonograficzny debiut roku. Podczas koncertu muzycy zaprezentują materiał z najnowszej płyty „Healing”.

Trio powstało w grudniu 2012 roku z inicjatywy frontmanki. W składzie, poza Agą grającą na fortepianie, są kontrabasista Tymon Trąbczyński i Bartosz Szablowski - perkusja. Wszyscy są studentami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a jednocześnie absolwentami Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie (tzw. Bednarska). Zespół wykonuje przede wszystkim autorskie utwory. To odważne i szalone granie, choć nie brak im liryzmu.

Na swoim koncie trio ma już najważniejsze nagrody jakie mogło zdobyć jako debiutanci, zostali: laureatami Jazz Juniors (2013) oraz Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni, finalistami konkursu RCK pro jazz i znaleźli się w finale Czech Contest 2015. Pianistka została wyróżniona nagrodą indywidualną na Krokus Jazz Festival. Zespół ma na koncie również udział w festiwalu jazzowym Jazz nad Wisłą, Hevhetia Festival w Koszycach oraz Bratysławie, Brno Jazz, Bielska Zadymka Jazzowa oraz Jazz Camping Kalatówki.

https://www.facebook.com/agaderlaktrio
http://www.agaderlaktrio.com/

Aga Derlak Trio
Aga Derlak - fortepian
Tymon Trąbczyński - kontrabas
Szymon Madej - perkusja


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm