Aktualności

The Cobblestones meets Frank McComb Quartet
– Jazz Session
14.06.2018 (czwartek), godz. 20.00
BARdzo bardzo
ul. Nowogrodzka 11
Warszawa

Link do wydarzenia na FB

Bilety: 30/40 zł

Frank McComb Quartet
Dobry Wieczór Jazz
15.06.2018 (piątek), godz. 19.30
Teatr Roma
ul. Nowogrodzka 49
Warszawa

Bilety: 130,00 zł 

Frank McComb Quartet w Warszawie!Amerykański wokalista i pianista wystąpi 14 czerwca w BARdzo bardzo i 15 czerwca w Teatrze Roma.

W czwartek 14 czerwca w klubie BARdzo bardzo wraz z The Cobblestones  odbędzie się wykład, warsztaty oraz krótki  koncert i jam session z udziałem wokalisty. Dzień później w Teatrze Roma usłyszymy pełnowymiarowy koncert w cyklu Dobry Wieczór Jazz.

Soulowo-jazzowy pianista, wokalista i kompozytor. Wirtuozerski poziom umiejętności wokalno-instrumentalnych uczyniły go nie tylko poszukiwanym muzykiem sesyjnym, ale także ulubieńcem scen soul, jazzu i R & B. Porównywany często w swojej barwie i lekkości brzmienia do Donny’ego Hathawaya i Stevie’ego Wondera.

Frank McComb współpracował z wieloma renomowanymi artystami, w tym z Prince’em, Chaką Khan, Teddym Pendergrassem, Geraldem Levertem i Teeną Marie. Jako wokalista i pianista współpracował i koncertował z czołówką światowych muzyków takich jak Stevie Wonder, George Duke, George Benson, Branford Marsalis, Marcus Miller i wielu innych.

W latach 90. Frank McComb był wokalistą zespołu Buckshot LeFonque, z którym wylansował przebój „Another Day”. W 1999 roku albumem „Love Stories” zadebiutował jako solista. W 2003 roku Frank podpisał kontrakt z Malibu Sessions na wydanie drugiej płyty „The Truth Vol.1”. W 2004 roku wydał swoją trzecią płytę „Straight From The Vault”, wyprodukowaną i nagraną samodzielnie, która uzyskała tytuł najlepszego albumu roku w ramach „SoulTracks Readers Choice Award”. W latach 2006-2014 w ramach własnej wytwórni Boobeescoot Music Franka wydał 12 albumów.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm