Aktualności

fot. Krystyna Andryszkiewicz

Grażyna Auguścik & Andrzej Jagodziński Trio
14.12.2017, godz. 19.00
Jazz Club Akwarium
Krakowskie Przedmieście 60A
(Skwer Hoovera)
Warszawa

Bilety:
przedsprzedaż 39 pln,
w dniu koncertu 49 pln





Grażyna Auguścik & Andrzej Jagodziński Trio w Warszawie



Wybitna wokalistka i niezrównane trio wystąpią 14 grudnia w Jazz Clubie Akwarium

Dawka jazzu na najwyższym poziomie, w perfekcyjnym wykonaniu. Grażyna Auguścik i Jagodziński Trio to osobowości artystyczne z imponującym dorobkiem artystycznym oraz karierą międzynarodową.

Grażyna Auguścik, jedna z najwybitniejszych wokalistek polskiego jazzu, aranżer, kompozytor, producent i lider własnego zespołu. Przez amerykańskich krytyków zgodnie uznana jest za jedną z najciekawszych postaci na światowej scenie jazzowej. Absolwentka słynnej Berklee College of Music w Bostonie. Od 1994 mieszka w Chicago. Karierę rozpoczynała jako piosenkarka, występując na festiwalach w Toruniu, Opolu i Krakowie. 1988 wyjechała do USA, gdzie współpracowała z m.in. Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak oraz gwiazdami amerykańskiego jazzu: Randym i Michaelem Breckerami, Jimem Hallem, Johnem Medeskim i Patricią Barber. Nagrała 19 autorskich albumów. Często występuje w Polsce. 

Andrzej Jagodziński, znakomity, wszechstronny pianista. Współpracował z grupami Old Timers, Swing Session, String Connection oraz z zespołami Janusza Muniaka, Zbigniewa Namysłowskiego, Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Od lat prowadzi własne trio (Adam Cegielski - kontrabas i Czesław „Mały” Bartkowski - perkusja), które zasłynęło jako niezrównany interpretator jazzowych opracowań dzieł Chopina.

Koncert towarzyszy wystawie From Poland with Love organizowanej przez Dom Spotkań z Historią w ramach obchodów Roku Wilsona. 





  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm