Aktualności
Grażyna Auguścik
fot. Paweł SkórskiGRAŻYNA AUGUŚCIK GROUP + GOŚĆ SPECJALNY KURT ROSENWINKEL

JFSiedem koncertów w siedmiu miastach Polski w dniach 14 - 20 lutego br. zagra grupa naszej znakomitej wokalistki z Chicago, Grażyny Auguścik. Jej specjalnym gościem będzie występujący w Polsce po raz pierwszy nowy amerykański gigant gitary Kurt Rosenwinkel.

W wywiadzie przeprowadzonym dla JF przez gitarzystę Marcina Olaka Rosenwinkel mówi m.in.: „Grażyna i ja znamy się od dawna, poznaliśmy się jeszcze na studiach w Berklee College of Music. Bardzo cenię to, co ona robi i uważam ją za niesamowicie rozwijającą się i idącą do przodu artystkę. Ponieważ dogadujemy się muzycznie, a także jesteśmy dobrymi znajomymi, zdecydowaliśmy się na wspólną trasę. Jestem bardzo podekscytowany tą współpracą i otwarty na nowe doświadczenia.”

W zespole Grażyny Auguścik grać będą: wirtuoz akordeonu Jarek Bester oraz przedstawiciele młodej chicagowskiej sceny: Mathew Scott Ulery – kontrabas i Jon Deitemyer - perkusja.

Na program koncertów złożą się głównie kompozycje Andrzeja Kurylewicza. Muzyka Kurylewicza, poza oryginalnymi wykonaniami Wandy Warskiej i zmarłego rok temu samego kompozytora, jest niezmiernie rzadko interpretowana zarówno w kraju jak i za granicą. Koncerty Grażyny będą hołdem dla muzyki Kurylewicza i dla wielkiej indywidualności artystycznej, jaką jest Wanda Warska. Oboje artyści wnieśli oni trwały wkład do polskiej kultury – przepiękną muzykę o ponadczasowej jakości.

Suplementem tych wyjątkowych wieczorów poświęconych muzyce polskiej będą kompozycje Nicka Drake’a, 30 lat temu  przedwcześnie zmarłego kompozytora i autora tekstów tamtego pokolenia, którego muzyka zachwyca swą prawdą do dnia dzisiejszego.

14 lutego, godz. 20.00
Gdańsk, Stacja Orunia, ul. Dworcowa 9
 www.gak.gda.pl

15 lutego, godz. 18.00
Toruń, Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6
www.artus.torun.pl

16 lutego, godz. 19.00
Szczecin, Filharmonia Szczecińska, pl. Armii Krajowej
www.filharmonia.szczecin.pl

17 lutego, godz. 20.00
Opole, Miejski Ośrodek Kultury, ul. Piastowska 14a
www.mok.opole.pl

18 lutego, godz. 19.00
Jelenia Góra, Jeleniogórskie Centrum Kultury, ul. Bankowa 28/30
www.jck.pl

19 lutego, godz. 20.00
Kraków, Jazz Club Drukarnia, ul. Nadwiślańska 1
www.drukarnia-podgorze.pl

20 lutego, godz. 20.00
Katowice, Kinoteatr Rialto, ul. Św. Jana 24
www.rialto.katowice.pl


 
  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm