Aktualności

Gwiazdy Jazzu w Sanockim Domu Kultury
24-29 marca 2020
Sanocki Dom Kultury
ul. Mickiewicza 24
Sanok

Karnet w cenie -150 zł
Wejściówka dla młodzieży szkolnej - 50 zł

Bilety w cenie:
24.03, 25.03, 26.03, 28.03, 29.03 - 30 zł
27.03. - 60 zł

Kasa czynna:
w dni powszednie 9.00-14.00 i 15.00-19.00
sobota i niedziela -15.00-19.00
tel. 13-46-310-42

Internetowa sprzedaż biletów:
https://bilety.sdksanok.pl/MSI/mvc/pl

http://sdksanok.pl/gwiazdy-jazzu-w-sdk.html
http://sdksanok.pl/

Gwiazdy Jazzu w Sanoku10. edycja festiwalu w Sanockim Domu Kultury przełożona na późniejszy termin

Już po raz dziesiąty w Sanoku odbędzie się Festiwal Gwiazdy Jazzu w Sanockim Domu Kultury. Przez sześć festiwalowych dni publiczność będzie mogą usłyszeć różnych stylistycznie koncertów prezentowanych przez świetnych solistów i znakomite zespoły.

Na inaugurację wystąpi Beata Przybytek, której zróżnicowany repertuar i wybitne umiejętności wokalne z pewnością wprowadzą nas w niepowtarzalny nastrój.

W następnym dniu pojawi się na scenie, według większości słuchaczy, najlepszy polski zespół jazzu elektrycznego Walk Away. Pomimo upływu lat to formacja która w dalszym ciągu ma dużo do zaproponowania swojej wiernej publiczności.

26 marca zespół New Bone zaprezentuje materiał ze swojej nowej płyty „Longing”. Tym  razem  lider  New  Bone  Tomasz Kudyk dedykuje  ten  album  swojemu  Tacie  –  Janowi  Kudykowi,  wieloletniemu liderowi Jazz Band Ball Orchestra.

W kolejnym festiwalowym dniu zmienimy nastrój. Jazz Band Młynarski-Masecki to grupa, która w krótkim czasie zjednała sobie rzesze fanów, grając w oryginalny sposób przedwojenny polski jazz, przywracając pamięć o wielu nieco zapomnianych dziś wykonawcach i kompozytorach.

28 marca wystąpią: Stanley Breckenridge i Jazz Band Ball Orchestra prezentując energetyczną mieszankę swingu i bluesa.

I na koniec legenda polskiego jazzu lat osiemdziesiątych – String Connection, zespół, który wyznaczał nowe kierunki rozwoju dla polskiej muzyki jazzowej.

Całości imprezy będzie towarzyszyć wystawa X lat Festiwalu - Fotografie przedstawiająca portrety wybitnych muzyków, którzy pojawili się w Sanoku w poszczególnych edycjach.

Pierwsza edycja festiwalu Gwiazdy Jazzu w Sanockim Domu Kultury miała miejsce w 2009 roku, a kolejne już corocznie od 2012. Festiwal z roku na rok zyskiwał coraz większą renomę dzięki wysokiemu poziomowi artystycznemu, otwartości na różne style jazzowe, ciekawemu doborowi występujących artystów. Wśród wykonawców pojawili się tak uznani muzycy jak: Michał Urbaniak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Stańko, Urszula Dudziak, Aga Zaryan, Leszek Możdżer,  Andrzej Jagodziński, Krzysztof Ścierański, Zbigniew Namysłowski, Adam Makowicz, Włodek Pawlik, Artur Dutkiewicz, Dominik Wania, Anna Maria Jopek, Wojciech Karolak, Janusz Muniak, Adam Bałdych i wielu innych. Imponujące jest to, że koncerty odbywają się przy wypełnionej sali, publiczności doskonale reagującej i stwarzającej świetną atmosferę. 

24.03 Beata Przybytek „Today Girls Don’t Cry”
25.03 Walk Away
26.03 New Bone
27.03 Jazz Band Młynarski-Masecki
28.03 Stanley Breckenridge & Jazz Band Ball Orchestra
29.03 String Connection  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm