Aktualności
Hanza Jazz Festiwal 202116. edycja festiwalu w Koszalinie, 16 - 18 września. Dorota & Henryk Miśkiewicz, Kuba Płużek, Unleashed Cooperation

16. edycja odbędzie się w dniach 16-18 września i będzie miała wyjątkową oprawę. Na scenie sali widowiskowej Centrum Kultury 105 w Koszalinie, Clubie 105 oraz w Teatrze Variete Muza wystąpią gwiazdy polskiego jazzu. W ramach Festiwalu odbędą się bezpłatne warsztaty wokalne z Dorotą Miśkiewicz.  

16 września, godz. 20:00
sala widowiskowa CK 105 w Koszalinie, bilety 35 złotych
Dorota Miśkiewicz & Henryk Miśkiewicz „Nasza Miłość” feat. Piotr Orzechowski „Pianohooligan”, Andrzej Święs, Krzysztof Dziedzic. Koncert promujący nową płytę.

17 września, godz. 20:00
sala widowiskowa CK105 w Koszalinie, bilety 20 złotych
Unleashed Cooperation

18 września, godz. 19:00
Teatr Variete „Muza”, bilety 40 złotych
Koncert Kuba Płużek Quartet, Lublin Street Band
Po koncercie jam session

15-17 września
Warsztaty wokalne z Dorotą Miśkiewicz

Dorota & Henryk Miśkiewicz „Nasza Miłość” to pierwszy, wspólny projekt ojca i córki, saksofonisty i wokalistki jazzowej. Nieprzypadkowo powstał w roku 70. urodzin Henryka Miśkiewicza. Premiera albumu z tym materiałem miała miejsce w marcu tego roku. Dorota i Henryk tworzą zgrany zespół na scenie i w życiu. Większość utworów, które znalazły się w projekcie skomponował Henryk Miśkiewicz – są wśród nich napisane przez niego wiele lat temu melodie instrumentalne, do których dopiero teraz stworzone zostały teksty.

Unleashed Cooperation – poznański kwintet, który w swej artystycznej drodze próbuje eksplorować różne formy muzycznej wypowiedzi. Idee przyświecające grupie to otwartość gatunkowa oraz wolność i nieskrępowanie muzycznej ekspresji. Skład powstał z pomysłu Krzysztofa Kuśmierka i Patryka Matwiejczuka – wieloletnich przyjaciół. W muzyce zespołu można odnaleźć inspiracje muzyką współczesną oraz ludową przy jednoczesnym zachowaniu jazzowego fundamentu.

Kuba Płużek Quartet czwórka znakomitych i uznanych muzyków jazzowych młodego pokolenia, zagrają utwory ze swoich trzech albumów: „First Album”, „Froots” i „Creationism”. Kuba Płużek – kompozytor i pianista jazzowy. Jeden z najbardziej utalentowanych i kreatywnych instrumentalistów polskiej sceny muzycznej. Twórczo konsekwentny i bezkompromisowy. Wirtuoz i wizjoner odważnie eksplorujący świat dźwięków i granice harmonii.

Lublin Street Band – szalona orkiestra zarażająca pozytywną dawką  jazzowo-funkowej energii. Zespół występuje zarówno w wersji unplugged jako orkiestra uliczna oraz w pełnym brzmieniu scenicznym ze wzbogaconą sekcją rytmiczną.

Jazz, funk, soul, szalone improwizacje, autorskie kompozycje i zupełnie nowe aranżacje numerów znanych z filmów gangsterskich w zawodowym wykonaniu to najmocniejsze strony bandu.

Dorota Miśkiewicz – nieprzerwanie od 2018 r. zwyciężczyni rankingu Jazz Top magazynu „Jazz Forum” w kategorii wokalistka roku. Kompozytorka, autorka tekstów, pomysłodawczyni projektu PIANO.PL, podczas którego w kameralnych duetach z towarzyszeniem Atom String Quartet zaprezentowało się z nią kilkunastu wybitnych pianistów. Nagrywała z Cesarią Evorą, ma na swoim koncie współpracę z Nigelem Kennedym, Davidem Murrayem, Louisem Winsbergiem, Kepą Junkerą, Toninho Horta, Tomaszem Stańko i całą plejadą artystów polskiej sceny muzycznej. Zakotwiczona w jazzie, wypływała na szerokie wody eksperymentów. Szczególnie bliska jest jej muzyka brazylijska, czego wyrazem była m.in. płyta „Caminho”. Interesującym eksperymentem była także płyta „Lutosławski, Tuwim”. Piosenki nie tylko dla dzieci nagrana z grupą Kwadrofonik, specjalizującą się w wykonawstwie muzyki współczesnej. Wydała osiem autorskich płyt – w tym album „Nasza Miłość” nagrany wspólnie z tatą Henrykiem i bratem Michałem. Niezliczona jest także liczba kolaboracji, w których brała udział na zaproszenie innych artystów.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm