Aktualności
Henryk Miśkiewicz Kwartet – Muzyka FilmowaTematy kultowych polskich filmów, Centrum Kultury Łomianki, koncert online  29 grudnia, godz. 20.00

Koncert w wykonaniu Kwartetu Henryka Miśkiewicza składa się z autorskich  aranżacji tematów kultowych polskich filmów. Lider wybrał te, które w większości osobiście nagrywał. Jest to podróż sentymentalna w nowej, jazzowej odsłonie. Przy okazji artysta składa hołd kompozytorom wnoszącym swój znaczący wkład do polskiej kinematografii, a także  przypomina o Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych oraz Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej (1947 – rok założenia). Odnaleziony tam film niemy „Odloty” jak większość, opierał się głównie na muzyce ilustracyjnej, z której saksofonista wydobył to co najpiękniejsze i najbardziej jazzowe. Należy zaznaczyć, że na wielu ścieżkach dźwiękowych słychać charakterystyczne brzmienie saksofonu Henryka Miśkiewicza. Za ten niezwykły, własny ton, melodykę i  improwizację otrzymał w 2018 roku kolejnego Mateusza, prestiżową nagrodę Programu Trzeciego Polskiego Radia. On sam jest aranżerem i wykonawcą autorskiej płyty „Remembrances” (Wspomnienia) –wydawnictwa Black Label – produkcji  Marcina Kydryński, na której znalazła się muzyka filmowa wielkich, światowych twórców.

Koncert jazzowy bazujący na polskiej muzyce filmowej  przypomina to,  co porusza i  nie powinno ulec zapomnieniu. Muzyka tworzy z filmem jednorodną całość, podnosi walory artystyczne filmu. Opowiada o tym saksofonista, Henryk Miśkiewicz, wykonawca głównych wątków filmowych i tematów oraz własnych improwizacji dopasowanych do klimatu scen filmowych. Artysta poznał osobiście kompozytorów, tajniki ich twórczej pracy, a w filmach stał się ich uzupełnieniem i „muzą”. Nikt inny tak jak on nie potrafi zagrać słynnego solo saksofonowego, rozpoczynającego film „07 Zgłoś się”, z muzyką Włodzimierza Korcza, czy stworzyć niepowtarzalny klimat do filmów z muzyką Michała Lorenca, w „Różyczce” i jego pierwszym filmie „Psy”, oraz w drugiej serii „Czterdziestolatka” Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. Miłośnicy filmu i talentu Henryka Miśkiewicza mogą się o tym przekonać podczas koncertu transmitowanego on-line na żywo  z Centrum Kultury Łomianki dnia 29 grudnia 2020 o godz. 20.00 w streamingu, dostępnym dla wszystkich chętnych użytkowników sieci.

Wykonawcy:

Henryk Miśkiewicz - saksofony

Wojciech Majewski - fortepian

Sławomir Kurkiewicz - kontrabas

Michał Miśkiewicz - perkusja.

Na koncert zapraszają

organizatorzy: Grami-Art, Jazz Cafe. Centrum Kultury Łomianki

partner: Propianoforte , patron medialny:  Jazz Forum

sponsor: ZAW STOART

JAZZ FORUM 12/2020

Aktualnie w sprzedaży
Więcej >>>

Pociąg do muzyki

Grażyna Łobaszewska

Płyta miesiąca

Sylwester Ostrowski & Jazz Forum Talents feat. Bobby Watson, Logan Richardson, Keyon Harrold

Jammin’ with KC

  • Ocena - 4
Linki
Z galerii

Foto Wystawa

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm