Aktualności

Henryk Miśkiewicz z Kwartetem
Jerzy Duduś Matuszkiewicz Recomposed
Jazz.PL
29.07.2022 (piątek), godz. 18:00
Studio S-3
ul. Zygmunta Modzelewskiego 59
Warszawa

Transmisja dla Słuchaczy na antenie Dwójki, a także w transmisji wideo na portalach Facebook, YouTube i na stronie internetowej stacji oraz portalu ninateka.pl

Henryk Miśkiewicz z KwartetemJerzy Duduś Matuszkiewicz Recomposed – 29 lipca, koncert z cyklu Jazz.PL w radiowej Dwójce.

Aranżacje największych przebojów Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza zabrzmią w najbliższy piątek (29 lipca) w Studiu S3 Polskiego Radia. Wystąpi Henryk Miśkiewicz wraz ze swoim kwartetem, w skład którego wchodzą Michał Miśkiewicz, Wojciech Majewski i Sławomir Kurkiewicz. Transmisja na antenie Dwójki i – w formie streamingu wideo – w internecie. Początek o godz. 18.00.

Henryk Miśkiewicz – jeden z najważniejszych saksofonistów w polskim jazzie – weźmie na warsztat znane i kochane kompozycje Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. Będą to zarówno tematy filmowe, jak i piosenki.

Kultowe utwory staną się podstawą do przetworzeń i improwizacji dla znakomitego jazzmana oraz jego kwartetu, w skład którego wchodzą: Michał Miśkiewicz (perkusja), Wojciech Majewski (fortepian) i Sławomir Kurkiewicz (kontrabas).

– Wybrałem największe hity „Dudusia” i zaaranżowałem w taki sposób, żebyście państwo wszystkie rozpoznali. Nie będę wymieniał tytułów, ponieważ liczę na to, że będziemy śpiewać wszyscy – mówi z uśmiechem Henryk Miśkiewicz.

Miejmy nadzieję, że będzie to kolejny krok do większej obecności kompozycji Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza w repertuarze polskich jazzmanów. Taki zresztą jest też cel wakacyjnych odsłon cyklu „Jazz.PL” – przypominanie twórczości ojców założycieli polskiego jazzu.

Koncert w Studiu S3 poprowadzi Andrzej Zieliński.

Partnerem letniej odsłony cyklu „Jazz.PL” jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny.  Transmisja koncertu również na portalu Ninateka.pl.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm