Aktualności
Sławek JaskułkeIII OFF JAZZ FESTIVAL

JFW dn. 15 - 17 października br. odbędzie się w Tczewie III Off Jazz Festival.

Organizatorem festiwalu jest Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Według pomysłodawców offowy charakter festiwalu wyrażać się ma poprzez powiązanie jazzu z innymi rodzajami muzyki i gatunkami sztuki, jak film, poezja i taniec.

W czwartek 15 października odbędzie się pokaz filmów niemych z muzyką na żywo. Wyświetlone zostaną dwa filmy-kolaże: „A Touch of Noir” oraz „Shades of Jazz on Noir”. Jest to projekt  autorstwa Any Isabel Ordonez, z  muzyką stworzoną przy udziale live electronics Pedro Gonzalesa (współtwórcy i dyrektora muzycznego festiwalu Filmoteki Narodowej „Święto Niemego Kina”). Oprawę muzyczną filmów tworzyć będzie na żywo pianista Sławek Jaskułke.


W piątek 16 października odbędzie się koncert zespołu Funk de Nite  – jednej z najciekawszych polskich grup grających mieszankę jazzu, funky i rocka. Zespołowi towarzyszyć będzie beatboxer, raper i tancerz z Gujany – Stewlocks.
Tego wieczoru będzie mieć rónież miejsce występ  grupy Muzykoterapia – łączącej w swoich brzmieniach elementy nu-jazzu i dubu.

Sobota 17 października upłynie pod hasłem „klasyka polskiego jazzu”. Wystąpi Krzesimir Dębski (viol) z zespołem w składzie: – Krzysztof Przybyłowicz (dr), Zbigniew Wrombel (b) i Piotr Wrombel (p). W częście pierwszej zagra zespól Asaf (Joanna Tomaszewska-Gajda, Maciej Sikała, Piotr Jankowski, Michał Barański). 

W tygodniu poprzedzającym festiwal, w ramach projektu „Jazzowe inspiracje– muzyka, film, taniec” odbędą się warsztaty muzyczne, które  poprowadzą Grażyna Łobaszewska (voc), Zbigniew Wrombel (bg) i Michał Szczeblewski (dr) oraz projekcje  filmów o tematyce jazzowej: „Bird” Clinta Eastwooda i „Niewinni Czarodzieje” Andrzeja Wajdy.
 
  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm