Aktualności


Aleksandra Kutrzepa Quartet
6.06.2018 (środa), godz. 21.00
Piec Art
ul. Szewska 12
Kraków
Bilety w cenie 15/20 zł do nabycia tuż przed koncertem. 


Inauguracja Jazz It Up! 2018Na początek – Aleksandra Kutrzepa Quartet 6 czerwca w krakowskim klubie Piec Art

Platoforma Jazz It Up! informuje o najciekawszych wydarzeniach jazzowych Krakowa i Małopolski. W okresie letnim w Krakowie i Małopolsce odbywa się kilkaset wydarzeń jazzowych: festiwali, konkursów, imprez plenerowych czy koncertów prowadzonych w ramach codziennej działalności niewielkich klubów muzycznych i olbrzymich instytucji kultury. Spora ich część umyka niestety naszej uwadze lub w ogóle do nas nie dociera. Aby to zmienić, Województwo Małopolskie uruchomiło platformę pn. Jazz It Up! – kalendarium jazzowych wydarzeń Krakowa i Małopolski.

Za pośrednictwem strony internetowej, portali społecznościowych, a także wielu wydarzeń koncertowych organizatorzy projektu pragną dotrzeć do jak największej liczby miłośników jazzu i muzyki improwizowanej, którzy poszukują kompletnych informacji o tym, co w małopolskim jazzie piszczy.

Zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu przyjęło kilkadziesiąt klubów, festiwali, sal koncertowych i centrów kultury Krakowa i Małopolski, m.in.: Harris Piano Jazz Bar, Piec Art Acoustic Jazz Club, Muzyczna Owczarnia, Bombay Music w Tarnowie, Tarnowskie Centrum Kultury, Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Festiwal Kultury Żydowskiej, Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami, Międzynarodowy Jazzowy Konkurs Skrzypcowy im. Zbigniewa Seiferta, Baszta Jazz Festiwal w Czchowie, Młyn Jazz Festival w Wadowicach.Tegoroczną edycję projektu Jazz It Up! zainauguruje koncert zespołu Aleksandra Kutrzepa Quartet. Założycielami powstałej w listopadzie 2014 roku formacji jest małżeństwo – Aleksandra i Robert Kutrzepa, którzy do współpracy zaprosili Bartłomieja Garczyńskiego oraz Michała Studniarka. Każdy z członków zespołu jest czynnym muzykiem angażującym się w projekty o zróżnicowanej stylistyce. Na co dzień artyści zajmują się również pracą pedagogiczną m.in. jako nauczyciele w Lubelskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Repertuar kwartetu to kompozycje autorskie utrzymane w stylistyce modern jazzu. Zespół prowadzi aktywną działalność koncertową przygotowując się do wydania debiutanckiej płyty.

Aleksandra Kutrzepa Quartet
Aleksandra Kutrzepa - skrzypce
Robert Kutrzepa - perkusja
Bartłomiej Garczyński - gitara elektryczna
Michał Studniarek - gitara basowaAktualizowane na bieżąco kalendarium jazzowych wydarzeń Krakowa i Małopolski Jazz It Up!znaleźć pod adresem www.jazzitup.pl

Informacje o najciekawszych imprezach jazzowych regionu dostępne są także w mediach społecznościowych projektu Jazz It Up!:

Facebook
www.facebook.com/jazzitupPL

Twitter
www.twitter.com/jazzitup_pl

Instagram
@jazzituppl 


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm