Aktualności

Jacek Kochan & musiConspiracy 
13 maja 2022 (piątek), godz. 18.00
Studio S-3
Ul. Zygmunta Modzelewskiego 59
Warszawa





Jacek Kochan & musiConspiracy



Premierowy koncert w cyklu Jazz.PL w Radiowej Dwójce, piątek 13 maja.

W piątek 13 maja, wybitny polski perkusista jazzowy Jacek Kochan wystąpi w Studiu S-3 Polskiego Radia ze swoim autorskim projektem musiConspiracy. Grupa wykona premierowo utwory z najnowszego albumu „Life, Stress and Other Pleasures”. Początek koncertu z cyklu „Jazz.PL” o godz. 18.00 – transmisja w Dwójce, na Facebooku i kanale YouTube stacji oraz na stronie dwojka.polskieradio.pl. Wydarzenie z udziałem publiczności – zaproszenia można zdobyć słuchając Programu 2 Polskiego Radia.

Jacek Kochan (rocznik 1955) karierę zaczynał w latach 70. i grał m.in. w drugim składzie legendarnego zespołu Dżamble. Po wyjeździe w 1981 roku do USA i Kanady nagrywał ze światową czołówką muzyków, w tym m.in.: Johnem Abercrombiem, Jerrym Bergonzim, Patem Labarberą, Kennym Wheelerem, Dave’em Liebmanem, Garym Thomasem, Franzem Hautzingerem, Larsem Danielssonem czy Axelem Dörnerem. Od powrotu do Polski w połowie lat 90. muzyk dzieli czas i karierę między Warszawę i Toronto.

Kochan ma na koncie współpracę z takimi mistrzami polskiej sceny jazzowej, jak m.in.: Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowski, Adam Pierończyk, Tomasz Szukalski i Maciej Sikała. Nagrywał również z legendarnym duńskim trębaczem Palle Mikkelborgiem, który skomponował – w hołdzie Milesowi Davisovi – słynną „Aurę”.

Podczas jazzowego wieczoru w Studiu S-3 Polskiego Radia Jacek Kochan zaprezentuje kompozycje autorskiego projektu musiConspiracy, który stworzył z instrumentalistami: Zbigniewem Chojnackim (akordeon), Mateuszem Smoczyńskim (skrzypce), Szymonem Miką (gitara) i Michałem Kapczukiem (kontrabas). W tym składzie grupa proponuje jazz w nowoczesnej odsłonie – w tej muzyce jest miejsce na elementy fusion, niezwykłe groove’y, inkorporacje zwartej, mocno zdyscyplinowanej hiphopowej rytmiki oraz zaangażowanie i pulsację charakterystyczną dla soulu. Właśnie takie brzmienie ma najnowsza płyta grupy „Life, Stress and Other Pleasures”, która ukazała się dosłownie kilka dni temu – dokładnie 9 maja. Artyści zaprezentują ten materiał w cyklu „Jazz.PL” premierowo. Koncert poprowadzi Piotr Metz – jeden z kuratorów jazzowego cyklu Dwójki.

Zaproszenia do zdobycia na antenie Dwójki w audycjach: „Poranek Dwójki”, „Teraz jazz” i „Wybieram Dwójkę”.

Wszystkie dotychczasowe koncerty z cyklu „Jazz.PL” do obejrzenia: https://www.polskieradio.pl/463





  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm