Aktualności

Jan Garbarek Group feat. Trilok Gurtu
30.06.2019 (niedziela), godz. 20.00
Sala Ziemi
ul. Głogowska 10
Poznań

Bilety: 140 - 244 PLN dostępne w przedsprzedaży na stronach:
Interticket.pl
Eventim
Biletomat
Kup Bilecik
ToBilet  

Sprzedaż stacjonarna:
Centrum Informacji Kulturalnej w Poznaniu, ul. Ratajczaka 44
Salony sieci EMPIK oraz MEDIAMARKT na terenie całego kraju
Księgarnia PWN, ul. Mielżyńskiego 27/29
Książnica Polska Księgarnia Jedynka, Al. Marcinkowskiego 2
Salon Muzyczny Riff Poznań, ul. Zielona 8

Jan Garbarek Group w Poznaniu!30 czerwca w Sali Ziemi wystąpi  z zespołem jeden z najsłynniejszych saksofonistów

Jan Garbarek po ośmiu latach powraca do Poznania! Norweski muzyk wraz ze swoją supergrupą oraz jednym z najlepszych perkusistów świata Trilokiem Gurtu 30 czerwca wystąpią w poznańskiej Sali Ziemi. Zapowiada się największe jazzowe wydarzenie tego roku w stolicy Wielkopolski!

Jan Garbarek Group feat. Trilok Gurtu
Jan Garbarek - saksofon
Rainer Brüninghaus - fortepian
Yuri Daniel - bass
Trilok Gurtu – instrumenty perkusyjne


Każdy koncert Jana Garbarka to wydarzenie, które na długo pozostaje w pamięci. Jego muzyka oddycha i daje przestrzeń do oddychania. Ma proste, a jednocześnie złożone brzmienie. Z jednej strony jest skomplikowana jak hymn, a z drugiej oszczędna, zabawna, czasem też poważna, pogrążona w zadumie, a przy tym wyjątkowo otwarta. Nie da się dzisiaj mówić o jazzie, nie wspominając osoby tego wybitnego saksofonisty. Fascynuje go twórczość ludowa i etniczna, uwielbia muzyczne podróże w czasie i przestrzeni – to ubarwia jego muzykę, ale także prowokuje do spotkań z artystami różnych kultur i stylistyk.

Jego ostatni, poznański koncert, który odbył się w 2011 roku, w kościele Ojców Dominikanów, do dzisiaj rezonuje w świadomości wszystkich, którzy dostąpili zaszczytu obecności na tym wydarzeniu. Jego koncerty składają się w wielce organiczny styl, budując jednocześnie rosnące napięcie. Jan Garbarek w Poznaniu pojawia się nad wyraz rzadko, dlatego nieostrożnie byłoby ominąć jego występ, który odbędzie się pod koniec czerwca w Sali Ziemi.

Nikt nie gra na saksofonie tak jak Jan Garbarek. Jego brzmienie stało się jego znakiem firmowym, które od pewnego już czasu przybiera inny wymiar, niż to, co jest powszechnie rozumiane jako jazz. Za sprawą niezliczonych nagrań, koncertów w najważniejszych salach koncertowych na całym świecie, wieloletniej współpracy z Keithem Jarrettem i bezprecedensowej współpracy z Hilliard Ensemble popularność tego wyjątkowego saksofonisty sięga przestrzeni wszystkich gatunków muzycznych oraz granic.

W swoich kompozycjach i improwizacjach Jan Garbarek objawia się jako wirtuoz niewiarygodnie melodyjnej muzyki, która wprost wdziera się w nasze dusze. Ekspansywna przestrzeń dźwiękowa rozciąga się od absolutnego ukojenia do ekspresywnej ekstazy, promieniując zdumiewającym uczuciem spokoju, które jednak nie pozwala na odrobinę nudy.
Partnerzy wydarzenia:
KIA Marvel Poznań
City Park Poznań

Patroni Medialni:
Jazzsoul.pl
Epoznan.pl
Radio Poznań
Poznański Prestiż
Głos Wielkopolski

Wsparcie redakcyjne:
 RMF Classic

Organizatorem wydarzenia jest Agencja Artystyczna Perspektywy we współpracy z Instytutem Edmunda.
www.agencjaperspektywy.pl
www.instytutedmunda.pl

Kontakt: biuro@agencjaperspektywy.pl

Dołącz do wydarzenia na Facebooku 


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm