Aktualności
Sylwester Ostrowski i Freddie Hendrix

Sylwester Ostrowski & The Jazz Brigade ft. Freddie Hendrix
21.02 (czwartek), Winnica Turnau, Baniewice k. Szczecina.
22.02 (piątek), Jazz Od Nowa Festival, Toruń
23.02 (sobota), Blue Note Poznań
24.02 (niedziela), RCK PRO Jazz, Kołobrzeg
Jazz Brigade rusza w trasęJazzowa brygada Sylwestra Ostrowskiego z Freddie’m Hendrixem na 4 koncertach w Polsce, 21 - 24 lutego

Liderem zespołu The Jazz Brigade jest szczeciński saksofonista Sylwester Ostrowski, a grupa uformowała się w ubiegłym roku, występując u boku Wyntona Marsalisa i Dariusa Brubecka podczas cyklu koncertów „Dla Niepodległej” wyprodukowanych przez Radio Szczecin i Szczecin Jazz.


Również w lutym br. nakładem Wydawnictwa Agora i przy współpracy Szczecińskiej Agencji Artystycznej ukaże się album Jazz Brigade pn. „In Our Own Way”, którego wybrane utwory były dołączone do magazynu JAZZ FORUM w listopadzie ubiegłego roku. Gośćmi specjalnymi są tu pianista Darius Brubeck, syn Dave’a oraz wokalistki Deborah Brown, Dorota Miśkiewicz i Dorrey Lin Lyles.Nad albumem patronat objął amerykański portal All About Jazz, a jego współtwórca Victor L. Schermer tak rekomenduje Jazzową Brygadę:

„W dzisiejszych czasach jazz ma międzynarodowy wymiar. Muzycy z różnych miejsc tworzą muzykę, która sprawia, że jazz staje się syntezą kultur ze wszystkich zakątków naszej planety. (...) Polski saksofonista Sylwester Ostrowski zgromadził swoją międzynarodową Brygadę, muzyków z Polski, Japonii, Afryki i USA, by uczcić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości i oddać hołd ikonie legendarnemu Kwartetowi Dave’a Brubecka, oraz fuzji amerykańskiego i polskiego jazzu, która dzięki niemu powstała. Rezultatem jest swingujący zbiór utworów, które łączą hard bop, cool jazz, kompozycje amerykańskie, polskie i japońskie, oraz muzykę klasyczną, razem tworząc piękną całość, jako muzyka i jako opowieść. (...)”

Ich muzyka ma wiele korzeni. Brzmi mocno i słucha się jej świetnie.

Sylwester Ostrowski & The Jazz Brigade ft. Freddie Hendrix
Freddie Hendrix - tp
Sylwester Ostrowski - ts
Miki Hayama - p
Dominique Sanders - b
Eric Allen - dr

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm