Aktualności
Jazz Camping Kalatówki trzy lata temu

Jazz Camping Kalatówki
24 - 29.09.2018 (poniedziałek - sobota)
Hotel Górski PTTK Kalatówki|
34-500 Zakopane

+48 696 800 340
+48 18 20 636 44

Jazz Camping Kalatówki 2018

Karolina RadziejewskaW Zakopanem pod Giewontem odbywa się słynny zlot jazzmanów, który potrwa do 29 września

Schronisko na Kalatówkach już od samego rana emanuje energią zjeżdżających się z całego kraju muzyków. Rok oczekiwania na kolejną edycję tego wyjątkowego spotkania, odbywającego się, tradycyjnie
w najwyżej położonej w Polsce sali koncertowej, dobiegł końca.

Doroczny „Jazz na Kalatówkach” jest znany w całym kraju ze swej wyjątkowości. Spotkania improwizujących muzyków wpłynęły nawet na wygląd przestrzeni restauracyjnej samego schroniska, która przepełniona jest instrumentami oraz wielkimi kanwasami rękopisów nut Zbigniewa Namysłowskiego – słynnego muzyka jazzowego, a zarazem dyrektora artystycznego Jazz Campingu.

Impreza toczy się sprawdzonym od lat rytmem: organizatorzy zapraszają na codzienne jam sessions. We wtorek 25 września odbędzie się wspólne granie jazzmanów i kapeli góralskiej. Całość, zwyczajowo zwieńczy sobotni koncert galowy z udziałem wszystkich uczestników (29 września).

Głównym motorem istnienia Jazz Campingu są wyjątkowe i tak bardzo lubiane przez bywalców Kalatówek – jam sessions. Codzienne, spontaniczne muzykowanie, stanowi sytuację coraz bardziej wyjątkową na mapie Polski. Stworzenie warunków idealnych, z pełną swobodą, bez ograniczeń czasowych, z możliwością kilkudniowych konfrontacji z jazzmanami kilku generacji, bardzo często z odległych części kraju – stanowi gwarancję niesamowitych emocji, tak ważnych w tym nurcie.

Dla fanów formuła Jazz Campingu jest wyjątkową okazją do swobodnego przebywania wśród artystów, rozmowy z nimi, wypicia rozgrzewającej herbaty a niekiedy nawet do odbycia wspólnej wycieczki w góry.

W tegorocznej edycji, wśród ok. 40 zaproszonych artystów znajdują się m.in: Zbigniew Namysłowski, Robert Majewski, Marian Pawlik, Robert Murakowski, Jacek Namysłowski, Wiesław Wysocki, Piotr Schmidt, czy Jerzy Bartz. Zjawili się również debiutujący adepci jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie, Łodzi i Warszawie.

Melomanom, wybierającym się na wieczorne jam session na Kalatówki przypominamy, by zabrali ze sobą latarki/czołówki, założyli wygodne buty na spacer oraz ciepłe kurtki.

Mecenat honorowy nad imprezą objął, jak co roku, legendarny saksofonista jazzowy, aranżer i kompozytor filmowy – Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz.

 

Karolina Radziejewska

Biuro Hotelu Górskiego Kalatówki

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm