Aktualności
Jazz Camping Kalatówki 2019
fot. Adam Brzoza

24. Jazz Camping Kalatówki
28.09 - 4.10.2020
Zakopane

Stowarzyszenie Kalatówki Art
biuro@kalatowki.pl
18 206-36-44

Jazz Camping Kalatówki 2020W dn. 28 września - 4 października po raz dwudziesty czwarty dobędzie się zlot jazzowy w Zakopanem

Po zeszłorocznej jubileuszowej, hucznej edycji Jazz Campingu, organizatorzy zapraszają na kameralne, znacznie skromniejsze wydarzenie muzyczne.

W tym roku odbędzie się siedem jazzowym wieczorów w formie jam session, na których wystąpią stali bywalcy Jazz Campingów. Poza Dyrektorem Artystycznym Jazz Campingu  – Zbigniewem Namysłowskim, niekwestionowaną legendą światowego jazzu, spotkamy się również ze znakomitym trębaczem Robertem Majewskim, doskonałym pianistą młodego pokolenia – Tomkiem Sołtysem, wirtuozem kontrabasu i genialnym lutnikiem, Marianem Pawlikiem, z gitarzystą jazzowym Konradem Zemlerem, a także  z saksofonistami – Borysem Janczarskim i Tomaszem Pruchnickim. 

Swój udział potwierdzili także Jerzy Bartz – legendarny bębniarz i wychowawca wielu pokoleń perkusistów, Jacek Namysłowski – puzonista, który jeszcze jako nastolatek debiutował na Kalatówkach, Jacek Kochan i Przemek Jarosz (bębny), Michał Kapczuk (kontrabas) oraz Maria i Marcin Rumińscy muzycy folkowi z grupy Shannon.

Dobór artystów gwarantuje muzyczne przeżycia na najwyższym poziomie, mimo że w tym roku rezygnujemy z cieszącego się popularnością wspólnego grania jazzmanów z muzykami góralskimi oraz z finałowego koncertu galowego.

Dopełnieniem występów muzycznych będą projekcje archiwalnych nagrań z poprzednich lat, które pozwolą nam wrócić pamięcią do tamtych chwil i dać nadzieję na pełny powrót do normalności w kolejnych latach.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm