Aktualności
Jazz fajny jest

Program 3 Polskiego Radia4 stycznia o 22.05 na antenie Trójki pojawi się pierwsza z pięciu audycji Wojtka Mazolewskiego. 

Wybitny jazzowy (i nie tylko) muzyk, kompozytor, lider formacji Pink Freud oraz kwintetu firmowanego swoim nazwiskiem w pięć piątkowych wieczorów będzie prezentował w Trójce muzykę, która go fascynuje i inspiruje. Premiera w piątek 4 stycznia  o godz. 22.05.

– Jazz to dla mnie muzyka, która otwiera nowe horyzonty, a także daje wolność tworzenia i inspirowania się nawzajem. Są w niej wszystkie emocje, które towarzyszą każdemu z nas. Jest radość, szaleństwo, miłość, zaduma, wzruszenie a czasem też smutek. Jazz jest jak życie – pełen niespodzianek. Podczas mojej pięcioodcinkowej audycji w radiowej Trójce chcę się z Wam podzielić muzycznymi perełkami, które odnajduję na sklepowych półkach z winylami podczas tras koncertowych w różnych częściach świata – mówi Wojtek Mazolewski.

W ubiegłym, znakomitym dla siebie roku (płyta Wojtek Mazolewski Quintet „Polka: Worldwide Deluxe Edition” trafiła do grona pięciu najlepszych albumów roku 2018 według prestiżowego czasopisma „Down Beat”) Mazolewski był jednym z jurorów muzycznego konkursu radiowej Trójki „Start NaGranie”, a rok zakończył koncertem 30 grudnia w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej z programem dedykowanym Krzysztofowi Komedzie.   

– Wojtek to artysta wybitnie Trójkowy. Nie policzę wszystkich koncertów, które zagrał na Myśliwieckiej 3/5/7. Nigdy też nie odmawia na zaproszenia do audycji i zawsze z chęcią bierze udział w naszych akcjach charytatywnych (ze swoim kwintetem nagrał m.in. jazzową wersję kolędy „Bóg się rodzi” na składankę „Święta bez granic 2014”). Jest świetnym, nie tylko muzycznym erudytą. Dla Trójki to ogromne wyróżnienie, że zgodził się przyjąć nasze zaproszenie i – na kilka tygodni – zamieni się w dziennikarza i didżeja – mówi Piotr Metz, szef muzyczny Programu 3 Polskiego Radia.

Pierwszy z odcinków audycji „Jazz fajny jest” na antenie Programu 3 Polskiego Radia w piątek 4 stycznia o godz. 22.05.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm