Aktualności
Jazz Forum Showcase – wyniki naboru!Wyłonionych zostało osiem zespołów, które w październiku br. zaprezentują się  w Szczecinie!

Jury w składzie:
Część muzyczna – Marcin Wasilewski, Keyon Harrold, Sylwester Ostrowski, Marek Romański; zaplecze biznesowe – Kasia Werner, Asia Pieczykolan,
spośród prawie 80 zgłoszeń nadesłanych na Jazz Forum Showcase powered by Szczecin, wybrało osiem formacji, które w dn. 1-3 października 2019 zaprezentują się w Szczecinie przed międzynarodowym gremium ekspertów branży jazzowej z całego świata:

EABS
KAMIL PIOTROWICZ SEXTET


KASIA PIETRZKO TRIO


KUBA WIĘCEK TRIO


SKICKI-SKIUK


TOMASZ CHYŁA QUINTET


WEEZDOB COLLECTIVE


ZK COLLABORATION 


Sprawdź sylwetki wszystkich zespołów: jazzforumshowcase.com

Oprócz międzynarodowej grupy delegatów zespoły showcase’owe będą grały również dla międzynarodowej publiczności online. Jazz Forum Showcase powered by Szczecin Jazz podjęło współpracę z WORLDWIDE FM
– prestiżowym radiem internetowym założonym przez jednego z najważniejszych dziennikarzy muzycznych na świecie Gillesa Petersona, które będzie prowadziło live streaming audio-video oraz broadcasting koncertów showcase’owych. 

Zgłoszenia do Jazz Forum Showcase powered by Szczecin Jazz przyjmowaliśmy przez cały czerwiec. Aplikowało prawie 80 zespołów, czyli około 250 muzyków polskiej sceny muzycznej!

„Rywalizacja” była bardzo zacięta ponieważ różnica punktów pomiędzy pierwszymi 20 zespołami była naprawdę niewielka. Uświadomiło nam to jak mocna jest młoda scena jazzowa w naszym kraju i jak wielki tkwi w niej potencjał.


SPOTKAJMY SIĘ W SZCZECINIE

Naszym celem jest umożliwienie rozwoju karier muzyków z całego polskiego środowiska jazzowego. Zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach bycie wybitnym muzykiem nie wystarcza. Ilość managerów oraz profesjonalistów zajmujących się rozwojem artystów w branży muzycznej jest na naszym rynku bardzo ograniczona. Muzycy sami muszą podejmować działania mające na celu promocje muzyki i budowania swojego wizerunku, a do tego wszystkiego potrzebna jest im wiedza oraz wymiana doświadczeń miedzy sobą.

Część (BE) Professional, która odbywać się będzie w dn. 1-3 października, to 13 godzin, podczas których muzycy otrzymają sporą dawkę wiedzy jako bazę do dalszego rozwoju, będą mogli zadawać pytania specjalistom funkcjonującym od wielu lat w branży jazzowej na całym świecie, a co najważniejsze, będą mogli wymieniać się doświadczeniami. 

Chcemy, aby wyjechali ze Szczecina zmotywowani i z pomysłem na siebie.

Część (BE) Professional zostanie ogłoszona 7 sierpnia, będą obowiązywały zapisy.


Współfinansowano ze środków Miasta Szczecin.
Jazz Forum Showcase powered by Szczecin Jazz realizowany jest we współpracy z Miastem Szczecin, Szczecińską Agencją Artystyczną, Radiem Szczecin oraz Instytutem Adama Mickiewicza.
Projekt jest częścią koordynowanego przez Instytut Adama Mickiewicza międzynarodowego programu kulturalnego POLSKA 100, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Dofinansowano ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Szczegóły na: jazzforumshowcase.com


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm