Aktualności
Joshua Redman
fot. Jurek Bartkowski



JAZZ NAD ODRĄ 2009 - PROGRAM

JF



Znany jest już szczegółowy program tegorocznego, 45. festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu, który odbędzie się w dn. 5 - 8 marca 2009.

Prolog – 4 marca (środa)
Café & Coctail Bar „De Lounge”, ul. Księcia Witolda 2 (miedzy mostami), godz. 16.00
Happening nad Odrą
Galeria „Domek Romański”, Pl. Nankiera 8, godz. 18.00
Otwarcie wystawy plakatu konkursowego Jazz nad Odrą 2009
 
5 marca (czwartek)

Sala Teatralna Centrum Sztuki Impart, ul. Mazowiecka 17, godz. 19.00
bilety: 80 zł, 60 zł, 40 zł
Laureat Grand Prix 2008 –  Krzysztof Urbański Mid West Quartet
(Krzysztof Urbański - sax,  Bartek Śniadecki - p, Piotr Mazurek - b,
Tomasz Torres - dr)

GALA POLSKIEGO JAZZU – PAMIĘCI KRZYSZTOFA KOMEDY feat.
Ewa Bem, Lora Szafran, Zbigniew Namysłowski, Henryk Miśkiewicz, Włodzimierz Nahorny, Krzysztof Kiljański, Grzegorz Nagórski, Marek Bałata, Piotr Baron
BIG FESTIVAL BAND pod kier. Stanisława Fiałkowskiego i Zbigniewa Czwojdy (Jerzy Główczewski, Adam Wendt, Robert Kamalski, Igor Pietraszewski, Zbigniew Jaremko - saxes; Tomasz Kasiukiewicz, Łukasz Perek, Józef Zatwarnicki - tb; Andrzej Biskupski, Tomasz Szwecki, Zbigniew Czwojda, Robert Majewski - tp; Marcin Lutrosiński - p; Adam Skrzypek - b; Michał Czwojda, Zbigniew Lewandowski – dr; Artur Lesicki - g

Jazz Klub Rura, ul. Łazienna 4, godz. 21.00
bilety: 25 zł, 15 zł – ulgowe
LABORATORIUM Second Life
(Janusz Grzywacz - keyb, Marek Stryszowski - sax, voc; Krzysztof Ścierański - bg, Marek Raduli  g, Grzegorz Grzyb - dr

Sala Kameralna Centrum Sztuki Impart, ul. Mazowiecka 17, godz. 23.00
bilety: 40 zł
Judy Bady/Piotr Wojtasik - Blackout
(Judy Bady - voc, Piotr Wojtasik - tp, Francesca Tanksley - p, Wayne Dockery   - b, Newman Taylor Baker – dr)

6 marca (piątek)

Sala Kameralna Centrum Sztuki Impart, ul. Mazowiecka 17, godz. 10.00
wstęp wolny
Otwarty Konkurs na Indywidualność Jazzową
Jury: Zbigniew Namysłowski, Włodzimierz Nahorny, Henryk Miśkiewicz, Tomasz Szachowski, Zbigniew Czwojda

Sala Teatralna Centrum Sztuki Impart, ul. Mazowiecka 17, godz. 19.00
bilety: 120 zł, 100 zł, 80 zł
Lars Danielsson „Tarantella” – polska premiera płyty
(Lars Danielsson - b, cello; Leszek Możdżer - p, Mathias Eick – tp, Magnus Őhstrőm - dr, John Parricelli - g)

McCoy Tyner Quartet
(McCoy Tyner - p, Gerald Canon - b, Eric Kamau Gravatt - dr, Christian Scott - tp)

Jazz Klub Rura, ul. Łazienna 4, godz. 21.00
bilety: 25 zł, 15 zł - ulgowe
Artur Dutkiewicz Trio „Niemen”
(Artur Dutkiewicz - p, Darek „Oles” Oleszkiewicz - b, Sebastian Frankiewicz - dr)

Sala Kameralna Centrum Sztuki Impart, ul. Mazowiecka 17, godz. 23.00
bilety: 30 zł
Inga Lewandowska/Kuba Stankiewicz  „Miesiące”- polska premiera płyty
(Inga Lewandowska - voc, Kuba Stankiewicz - p, Andrzej Święs - b, Krzysztof Szmańda - dr; autor tekstów: Janusz Kukuła)

Artur Lesicki Acoustic Harmony
(Artur Lesicki - g, Piotr Dziubek - p, acc, Robert Szydło – bg, Michał Czwojda – dr; gościnnie Miłosz Pękala – perc)

Ryszard Gwalbert Misiek & Friends
(Ryszard Gwalbert Misiek – sax, Leszek Kułakowski – p, Jakub Olejnik – b, Przemysław Jarosz – dr, Wojciech Kowalczyk – dr)

„XO”, ul. Kazimierza Wielkiego 19 (pod kinem Helios), godz. 22.00
bilety: 65 zł
Guru’s Jazzmatazz feat. Solar and The 7 Grand Players
(Guru – voc, Solar – voc, The 7 Grand Players,  Dj Doo Wop - turntables
Brownman - tp, David Scott – fl, g, sax, keyb)

7 marca (sobota)

Sala Teatralna Centrum Sztuki Impart, ul. Mazowiecka 17, godz. 18.00
Bilety: 120 zł, 100 zł, 80 zł

Laureat Grand Prix 2009 JnO

Ronnie Cuber & The Baritone Saxophone Band with Gary Smulyan and Howard Johnson
(Ronnie Cuber, Howard Johnson, Gary Smulyan - bari sax, feat. Helen Sung - p
Dariusz Oleszkiewicz – b, Steve Barrios – dr)

Joshua Redman Trio
(Joshua Redman - sax, Reuben Rogers – b, Gregory Hutchinson – dr)

Jazz Klub Rura, ul. Łazienna 4, godz. 21.00
bilety: 25 zł, 15 zł - ulgowe
Afromental
(Tomek Lach/Tomson - voc, Wojtek Łozowski/Wozz - voc, Bartek Śniadecki/ Śniady - keyb, Wojtek Witczak/Lajan - b, Tomek Torres/Torresiwo –-dr, Aleksander Milwiw-Baron/Muff - g)

Sala Kameralna Centrum Sztuki Impart, ul. Mazowiecka 17, godz.  22.00
bilety: 30 zł
Kasiuk & The Funky Horns – „Tribute to The Tower of Power”
(Joanna Kwaśnik – voc, Tomek „Kasiuk” Kasiukiewicz – tb, Igor Pietraszewski - bari sax, Robert Kamalski – as, ts; Piotr Dziubek - Rhodes/org, Piotr Kaluta – g, Piotr Nosal – bg, Michał Czwojda – dr; gościnnie: Piotr Baron - ts

Zbigniew Lewandowski „Levandek – A Brand New Quintet”
(Zbigniew Lewandowski – dr, Krzysztof Urbański – sax, Patryk Gruszecki tp/flg
Maciej Grabowski – b, Marcin Lutrosiński – p)

VIBRASLAP
(Janusz Szrom - voc, Jerzy Główczewski - sax, Miłosz Rutkowski - vib
Tomasz Grabowy - bg, Dariusz Kaliszuk - dr, Tomasz Sanchez – perc)

8 marca (niedziela)

Sala Teatralna Centrum Sztuki Impart, ul. Mazowiecka 17, godz.18.00
bilety: 80 zł, 60 zł, 40 zł

Jason Moran „In My Mind: Monk at Town Hall 1959”
(Jason Moran - p, Nasheet Waits - dr, Tarus Mateen - b)

Jazz nad Odrą w Brzegu
Brzeskie Centrum Kultury, ul. Mleczna 5
5.03, godz. 19.00 Vibraslap6.03, godz. 19.00 Zbigniew Lewandowski „Levandek – A Brand New” Quintet
7.03, godz. 19.00 Inga Lewandowska/Kuba Stankiewicz „Miesiące”
8.03, godz. 19.00 Kasiuk & The Funky Horns  „Tribute to The Tower of Power”

Jazz nad Odrą w Trzebnicy
6.03. godz. 17.00
Inga Lewandowska/Kuba Stankiewicz - „Miesiące”
Artur Lesicki Acoustic Harmony
VIBRASLAP

Jazz nad Odrą w Lubinie
Zespół Placówek Kultury, ul. Prusicka 12

7.03, g. 20.00 Grzegorz Grocholski Sextet „We Love Miles”
(Grzegorz Grocholski - tp, Tomasz Pruchnicki - sax, Piotr Świętoniowski - keyb, Andrzej Szeremet - g, Jerzy Kwinto – b, Piotr Kubański - dr)

 




  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm