Aktualności
Jazz nad Odrą 2018 – Finaliści KonkursuOsiem zespołów w finale Konkursu na Indywidualność Jazzową

8 kwietnia br. odbyło się posiedzenie Komisji Kwalifikacyjnej konkursu na Indywidualność Jazzową 54. Jazzu nad Odrą. Komisja obradowała w składzie: Wojciech Siwek,  Artur Lesicki, Igor Pietraszewski, Bartosz Pernal.

Po wysłuchaniu 36 zgłoszonych nagrań do I etapu konkursu na Indywidualność Jazzową 2018, Komisja postanowiła zakwalifikować do finału następujące zespoły i finalistów:

Weezdob Collective, Jan Kantner Quartet, Extradition Quintet, Quantum Trio, Dominik Kisiel – Exploration Quartet, Dawid Tokłowicz Quintet, Chojnacki Miguła Contemplations, Krzysztof Baranowski Quartet, The Cuban Latin Jazz.

Nagrodą Główną Festiwalu jest ufundowane przez Prezydenta Wrocławia Grand Prix – Indywidualność Jazzowa Roku – w wysokości 25 tysięcy złotych.

Konkurs na Indywidualność Jazzową to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów jazzowych w Polsce. Na przestrzeni lat jego laureatami byli tacy znakomici muzycy i gwiazdy polskiego jazzu jak m.in.: Włodzimierz Nahorny, Zbigniew Seifert, Ewa Bem, Krzesimir Dębski, Janusz Strobel, Henryk Miśkiewicz, Tomasz Szukalski czy Andrzej Zaucha. W 2017 roku do grona zwycięzców dołączył zespół Adam Jarzmik Quintet. 

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm