Aktualności

Jazz Po Polsku on Tour: Michał Milczarek Trio Live in Germany

19.02, g. 20:00, Jena, Kulturbahnhof, Spitzweidenweg 28

20.02, g. 21:00, Chemnitz, Odradek LeseCafe, Leipziger Straße 3

21.02, g. 21:30, Berlin, Kunstfabrik Schlot, Invalidenstraße 117

Jazz Po Polsku przedstawia

Jakub KrzeszowskiMichał Milczarek Trio wystąpi w dn. 19 – 21 lutego na trzech koncertach w Niemczech.

Zespół w składzie: Michał Milczarek (gitara), Bartek Łuczkiewicz (gitara basowa) i Mateusz Modrzejewski (perkusja) zagra w ramach kolejnej, tym razem koncertowej, edycji „Jazz Po Polskju”. Koncerty promują debiutancki album zespołu „Squirrels And Butterflies”.

Michał Milczarek Trio (MM3)to jedna z najciekawszych młodych formacji na polskiej scenie jazzowej. Zespół tworzy muzykę instrumentalną będącą połączeniem modern jazzu, psychodelicznego rocka i elektroniki. Jest określany jako jeden z najprężniej rozwijających się składów muzyki improwizowanej w Polsce. Grupa wystąpi w Jenie (Kulturbahnhof, 19.02), Chemnitz (Odradek LeseCafe, 20.02) i w kultowym berlińskim klubie Kunstfabrik Schlot (21.02). Koncerty odbędą się w ramach kolejnej, tym razem koncertowej, odsłony „Jazz Po Polsku”.

MM3 znany jest z intensywnej działalności koncertowej. Ich występy uchodzą za niezwykle żywiołowe i prezentujące jazz w zdecydowanie nowatorskiej perspektywie. Zespół idealnie wpisuje się w ideę „Jazz Po Polsku”, promującą najciekawszych artystów młodego pokolenia poza granicami Polski. Projekt powraca do Niemiec po zeszłorocznym sukcesie na festiwalu Jazzmeile Thüringen, na którym wystąpiło pięć polskich składów – mówi Jakub Krzeszowski, twórca „Jazz Po Polsku”..

Grupa ma na koncie dwa albumy: EP-kę „The Big Game” (2012)i studyjny album „Squirrels and Butterflies֊,wydany przez Akademię Rocka w 2014 r. Płyta zwyciężyła w konkursie Jazzowy Debiut Fonograficzny Instytutu Muzyki i Tańca. Polecali ją w swoich rubrykach m.in. Bartek Chaciński (Polityka), Michał Margański (Trójka) czy Grzegorz Bryk (Gitarzysta), podkreślając jej dynamiczny, energiczny, a zarazem neurotyczny charakter.

JAZZ PO POLSKU prezentuje szerokie spektrum możliwości artystów młodego pokolenia. Pomaga w nawiązywaniu międzynarodowej współpracy kulturalnej i integruje środowiska artystów wielu krajów. Funkcjonuje jako festiwal polskich dni jazzowych na imprezach światowego formatu. Dotychczas prezentowany w Danii na Copenhagen Jazz Festival 2012 i Niemczech na JazzFest Berlin 2013 i Jazzmeile Thüringen 2014. Projekt funkcjonuje również jako agencja koncertowa i wydawnictwo płytowe. Działalność JPP ON TOUR w 2014 r. zainaugurowała trasa koncertowa Imagination Quartet w Chinach, a JPP RECORDS już wkrótce wyda płytę Imagination Quartet „Live in China 2014. Na JAZZ PO POLSKU dotychczas zagrali: Leszek Możdżer, Wojtek Mazolewski, Paweł Kaczmarczyk, a także: Jazzpospolita, Levity, HERA, Imagination Quartet, GMO Trio, Nowicki-Święs-Frankiewicz Trio, The Light, Tomasz Licak Sextet, Niechęć, Biotone i Szymon Łukowski Quintet. Projekt organizowany przez Fundację Plateaux.

www.facebook.com/jazzpopolsku

www.jazzpopolsku.pl

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm