Aktualności

22. Jazz w Lesie
28-29 lipca 2017, godz. 20:15
Park Ośrodka „Leśny Dwór”
ul. Żeromskiego 15
Sulęczyno

Bilety:
Piątek, 28 lipca - 80 pln
Sobota, 29 lipca - 95 pln
Karnet na dwa dni - 140 pln
Dzieci do lat 13 wstęp wolny.
Dzieci i młodzież do lat 18 wstęp tylko pod opieką osób dorosłych.

Sprzedaż biletów w dniu koncertów od godziny 17.00 w kasie przed wejściem na teren ośrodka „Leśny Dwór”. Płatność tylko gotówką
.
Rezerwacja biletów drogą mailową:
bilety_jazzwlesie@wp.pl

Jazz w Lesie 201722. edycja festiwalu w Sulęczynie na Kaszubach, 28 - 29 lipca. Grażyna Łobaszewska, Adam Czerwiński i inni

Piątek 28 lipca, godz. 20:15

Yarosh Organ Trio
Trio perkusisty Przemysława Jarosza, który po wielu latach współpracy z czołowymi artystami w Polsce, prezentuje własną muzykę.

Do współpracy zaprosił Tomasza Pruchnickiego (saksofon) oraz Kajetana Galasa (organy Hammonda), z którymi zrejestrował debiutancki album z początkiem 2016 roku. Nowo powstały album trzech utytułowanych muzyków miał swoją premierę jesienią 2016 r. i od tamtej pory muzycy koncertują promując swoją muzykę. Niecodzienne na polskich scenach jazzowych organy Hammonda nadają charakterystycznego kolorytu brzmienia zespołu. Nie brak w tym brzmieniu bezpośrednich nawiązań do kanonu światowego mainstreamu jazzu, co połączone z autorskimi kompozycjami lidera zespołu tworzy niepowtarzalną, nową jakość. Repertuar tria to pełen wachlarz barw i nastrojów, które wspólnie tworzą monolityczną w swym charakterze opowieść.

Heavy Metal Sextet: Waldemar Szymański - trąbka, skrzypce, Tadeusz Jakubowski - saksofon altowy, Janusz Kowalski - saksofon tenorowy, Zbigniew Jakubek - fortepian, Mariusz Bogdanowicz - kontrabas, Mirosław Sitkowski - perkusja.

Heavy Metal Sextet założony został na początku marca 1982 roku z inicjatywy Mariusza Bogdanowicza. HMS w momencie powstania sięgał do tradycji hard-bopowej, lecz po niedługim czasie rozszerzył profil o wpływy jazz-rockowe i funkowe. Wówczas to standardy z ery Silvera, Adderlaya i Davisa, zostały zastąpione kompozycjami Szymańskiego, Kowalskiego i Bogdanowicza.

Zespół zawiesił działalność w grudniu 1984. Reaktywował się latem 2011 roku. HMS już w „nowożytnych” czasach, dwukrotnie wystąpił na Letnim Festiwalu Jazzowym Piwnicy pod Baranami (2010, 2015), na festiwalach Jazz w Lesie (2012), Jazz na Kresach (2012), na Gdańskich Nocach Jazzowych (2013) wziął udział w Benefisie Mariusza Bogdanowicza. Janusz Kowalski jest absolwentem Berklee School of Music i mieszka w Bostonie, Waldemar Szymański we Frankfurcie nad Menem, Tadeusz Jakubowski w Hamburgu. Pozostali heavymetalowcy działają w Polsce. Zespół wykonuje kompozycje własne, zarówno te z dawnego repertuaru, jak i współczesne.Grażyna Łobaszewska & Ajagore
Koncert promujący nową jubileuszową płytę „Sklejam się”.

Grażyna Łobaszewska, jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek powraca z nową, jubileuszową płytą! Zupełnie nowe, zaskakujące brzmienie, energetyczne aranżacje zespołu Ajagore. Wspaniałe, dojrzałe teksty Justyny Holm, Jana Wołka, Andrzeja Poniedzielskiego, Piotra Bukartyka. Koneserów, melomanów nie może zabraknąć na jednym z koncertów promujących to arcyciekawe wydawnictwo. Oczywiście nie zabraknie największych, niezapomnianych przebojów, które w odświeżonych wersjach na nowo odzyskują blask.

Sobota 29 lipca, godz. 20:15

Ilona Damięcka & Francesca Bartazzo Quartet: „Monk’s Midnight. Tribute to Thelonious Monk”
W programie koncertu usłyszymy najbardziej znane kompozycje Theloniousa Monka, jednej z największych legend światowego jazzu. Co ciekawe - w wersji wokalnej, przygotowanej przez dwie swingujące wokalistki i instrumentalistki: Ilonę Damięcką i Franceskę Bertazzo-Hart. Towarzyszą im dwaj znakomici muzycy trójmiejskiej sceny jazzowej: Paweł Urowski - kontrabas, Sławek Koryzno - perkusja.

Kent Sangster’s Obsessions Octet: Kent Sangster - saksofony, lider, Joanna Ciapka-Sangster - skrzypce, Clayton Leung - skrzypce, Barry Leung- altówka, Ronda Metszies - wiolonczela, Chris Andrew - fortepian, John Taylor - kontrabas, Jamie Cooper - perkusja.

The Obsessions Octet z Kanady, którego liderem jest dobrze znany w Polsce i w Sulęczynie, saksofonista, Kent Sangster, ponownie wystąpi na festiwalu „Jazz w Lesie 2017”. Octet zaprezentuje muzykę z ich ostatniej płyty „Steppin’Up” z 2016 roku, która otrzymała wspaniale recenzje I nominacje do wielu nagród kanadyjskich. „Steppin’ Up” to ostatni dorobek zespołu w nowym, bardziej funkowym stylu, z elementami elektroniki, zawierająca głównie utwory Sangstera, dwie perełki A. Piazzolli i Preludium Nr. 4 F. Chopina w nieco szokującej wersji. Na słuchaczy czekają również muzyczne niespodzianki.

Grupa składa się z klasycznego kwartetu smyczkowego i kwartetu jazzowego (saksofon, fortepian, kontrabas, perkusja). Uprawiając kameralny jazz muzycy poruszają się doskonale również w gatunkach, które pozwalają na bezkompromisowe improwizacje. Członkowie zespołu, z których każdy był ukształtowanym, unikatowym artystą na długo przed przybyciem do Kanady, spotkali się w Edmonton  w 2005 r., by wspólnie stworzyć tę fantastyczną grupę, w której zderzają się różne osobowości i temperamenty.

Gwiazdy i Przeboje: Adam Czerwiński Band
Krzesimir Dębski, Wojtek Karolak, Piotr Lemańczyk, Dominik Bukowski, Marcin Wądołowski, goście specjalni: Bill Neal i inni (niespodzianka). Program złożony z wybitnych przebojów ubiegłego stulecia. Piosenki Beatlesów, Skaldów, Wodeckiego, zespołu Perfect i innych w nowych opracowaniach.

Nigel Kennedy „From Bach to Komeda & My World”
Nigel Kennedy - skrzypce; Paweł Tomaszewski - fortepian, organy Hammonda; Tomasz Kupiec - kontrabas, gitara basowa; Adam Czerwiński- perkusja, instrumenty perkusyjne.


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm