Aktualności
Jazz w Podziemiach Kamedulskich – jubileusz!Cykl „Jazz w Podziemiach Kamedulskich” na warszawskich Bielanach świętuje swoje 15-lecie. 16 września w koncercie jubileuszowym wystąpią gwiazdy polskiego jazzu: Zbigniew Namysłowski, Krzysztof Ścierański, Anna Serafińska, Adam Bałdych, Artur Dutkiewicz Trio, a w drugiej części wieczoru amerykański wokalista i pianista Stan Breckenridge z zespołem.

Artur Dutkiewicz Trio: Dutkiewicz - p, Michał Barański - b, Łukasz Żyta - dr

Stan Breckenridge: Breckenridge - p, voc, Adam Kowalewski - b, Olaf Węgier - sax, Krzysztof Dziedzic - dr

Cykl koncertów Jazz w Podziemiach kKamedulskich na warszawskich Bielanach istnieje nieprzerwanie od 2006 roku. 15 lat to ponad 100 koncertów i ponad 200 wykonawców. Cykl prezentuje różne kierunki muzyki improwizowanej; od tych najbardziej współczesnych poprzez jazz środka, fusion, world music, swing i jazz tradycyjny. Każdy koncert poprzedza słowo wstępne Tomasza Tłuczkiewicza - znawcy jazzu, legendy dziennikarstwa muzycznego.


Koncerty znakomitych muzyków, niepowtarzalna atmosfera wyjątkowych XVII-wiecznych wnętrz, „artystyczny”, przyjazny klimat sprawiły, że Podziemia Kamedulskie stały się znanym i wyjątkowym miejscem na jazzowej mapie Polski. W 2018 roku „Jazz w Podziemiach Kamedulskich” został nagrodzony statuetką za najlepszy cykl artystyczny na Bielanach.

Wstęp Wolny.
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność przyjścia.


Koncert również Online, transmisja na profilu „Nasze Bielany” na Facebooku, a także w formie transmisji na ekranie multimedialnym na terenie przy Kościele Pokamedulskim.

Organizator cyklu: Dzielnica Bielany m.st. Warszawy.
Produkcja i organizacja: Hanna Dutkiewicz – manager muzyczny, agencja koncertowa PianoArt.
Dyrektor artystyczny: Artur Dutkiewicz.
Patroni medialni: Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce”, JazzPress, Jazz Forum, Nasze Bielany On-Line
Partner koncertu jubileuszowego: Bielański Ośrodek Kultury

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm