Aktualności

Jazz w Podziemiach Kamedulskich

New Bone

10.09.2020 (czwartek), godz. 19.00

Podziemia Kamedulskie

ul. Dewajtis 3

Warszawa-Bielany

Wstęp wolny

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność przyjścia.
prosimy o zabranie ze sobą maseczek i przestrzeganie wymogów bezpieczeństwa

Jazz w Podziemiach KamedulskichW czwartek 10 września na warszawskich Bielanach zagra krakowski New Bone

W programie koncertu usłyszymy kompozycje z ostatnich płyt zespołu, utwory Henryka Warsa, czy Bronisława Kapera, a także znane motywy muzyki filmowej.

New Bone
Tomasz Kudyk - trąbka, flugelhorn
Bartek Prucnal - saksofon altowy
Dominik Wania - fortepian
Maciej Adamczak - kontrabas
Dawid Fortuna - perkusja

Liderem zespołu jest Tomasz Kudyk – trębacz, kompozytor i lider zespołu, jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie a obecnie także wykładowca na tej uczelni. Dominiki Wania – pianista i kompozytor, nagrodzony dwoma Fryderykami, nagrywa dla najważniejszej na europejskim rynku jazzowym wytwórni ECM, wkrótce premiera jego solowego albumu „Lonely Shadows”!  Bartłomiej Prucnal – saksofonista, laureat kilku konkursów jazzowych m.in. I-go miejsca i Grand Prix na konkursie Jazz Juniors w Krakowie. Maciej Adamczak – kontrabasista, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach oraz wykładowca w Akademii Muzycznej w Krakowie. Dawid Fortuna – perkusista, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, uczestnik i laureat konkursów jazzowych m.in. I-go miejsca na konkursie Jazz Juniors.
Zespół New Bone pięcioma płytami utwierdził swoją pozycję na polskim rynku jazzowym.


Entuzjastycznie o ich muzycznych dokonaniach wypowiadały się takie autorytety w tej dziedzinie, jak sławny gitarzysta Jarek Śmietana czy uznany krytyk muzyczny, współpracownik JAZZ FORUM – Bogdan Chmura.
Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie zarówno polskiej, jaki zagranicznej, przyczynił się do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju.

Grupa otrzymuje propozycje koncertów w najdalszych zakątkach globu. Formacja zaprezentowała się w ramach drugiej edycji festiwalu Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu w Moskwie, a także podczas Międzynarodowego Delhi Jazz Festival w 2013 r. Formacja była jedną z gwiazd Varna Summer International Jazz Festival w Bułgarii w 2014 r. oraz brała dział w festiwalu Art Jazz Cooperation - Ukraina 2015. W czasie pobytu w Indiach zespół zapisał się także jako pierwsza w historii formacja, która wystąpiła z koncertem jazzowym na żywo w Kaszmirze! Obecnie trwają prace nad kolejnymi zagranicznymi występami.

Koncert organizowany jest przez Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, Podziemia Kamedulskie  oraz Agencję Koncertową Pianoart.
Partnerem koncertu jest Veolia Energia Warszawa S.A.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm