Aktualności
Kamil Piotrowicz Sextet
fot. Kasia Stańczykjazzahead! – nabór uczestnikówInstytut Adam Mickiewicza ogłosił nabór dla polskich managerów, promotorów i wydawców, chcących wziąć udział w najważniejszych targach jazzowych w Europie

Wybrani delegaci zostaną zaproszeni jako goście stoiska Poland by Culture.pl, mającego na celu promocję polskiej muzyki na świecie. Na zgłoszenia czekamy od 1 do 11 marca 2019 roku. Zapraszamy!

Targi jazzahead! to nie tylko najważniejsze, odbywające się w Europie, targi jazzowe, ale także festiwal jazzowy, na którym co roku inny kraj prezentuje swoich muzyków. Gościem specjalnym w 2018 roku była Polska, a organizatorem tej zakończonej ogromnym sukcesem prezentacji był Instytut Adama Mickiewicza.

jazzahead! w 2018 zgromadziło:
- 646 stoisk z 33 krajów, z których 482 pochodziły spoza Niemiec, co daje 75% zagranicznych uczestników
- ponad 2500 zarejestrowanych delegatów z 48 krajów (artystów, agentów koncertowych, przedstawicieli wytwórni płytowych, agencji muzycznych, dystrybutorów, producentów, biznesmenów, prasę, instytucję i wielu innych)
- ponad 80 koncertów i showcase’ów na 25 scenach rozsianych po całym mieście
- ponad 11 tysięcy odwiedzających koncerty i przeglądy muzyczne
- prawie 200 zarejestrowanych przedstawicieli mediów.

Więcej informacji znajdziecie na stronie jazzahead!


Anna Maria Jopek i Leszek Możdżer na gali polskiego jazzu podczas jazzahead! 2018
fot. Kasia Stańczyk

Jak się zgłosić?
Nabór otwarty jest przeznaczony dla menadżerów muzycznych, promotorów, wydawców muzycznych, posiadających w swoim katalogu polskich artystów oraz dyrektorów programowych/artystycznych polskich festiwali jazzowych zapraszających na swój festiwal polskich artystów. Wsparcie obejmie koszty zakwaterowania podczas Targów oraz koszty wykupu akredytacji na Targi. Wsparcie nie obejmie transportu na Targi (szczegóły w regulaminie).

Wszystkie otrzymane aplikacje zostaną poddane ocenie merytorycznej przez zespół muzyki aktualnej IAM oraz ekspertów zewnętrznych (przedstawicieli Targów jazzahead!).

Procedura zgłoszenia jest prosta: należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (zobacz poniżej) i wysłać je na adres: mhajduk@iam.pl do dnia 11 marca 2019 roku (do końca dnia). Wyniki naboru zostaną ogłoszone do  15 marca 2019 roku na stronie www.iam.pl oraz na FB programu Don’t Panic! We’re from Poland. 

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie IAM https://iam.pl/pl/polska-na-targach-jazzahead-nabor-uczestnikow


fot. Kasia Stańczyk

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm