Aktualności
Krakowska redakcja RadioJAZZ.FM: Bogdan Chmura, Wojciech Prażuch, Mery Zimny, Jakub Gucik, Grzegorz Telega, Maciej TrifonidisJazzowe Radio w Krakowie 26 października wystartowała krakowska rozgłośnia RadioJAZZ.FM

Kraków – miasto o silnej jazzowej tradycji – ma swoje jazzowe radio! RadioJAZZ.FM wraz z Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” powołały do życia Redakcją Krakowską RadioJAZZ.FM. Swoją siedzibę ma ono w Dworku, nadawać zaś będzie ze znajdującego się tam Studia Nagrań im. Janusza Muniaka od 26 października br.

RadioJAZZ.FM Kraków współtworzy ramówkę nadającego z Warszawy RadioJazz.FM. Miejsce, które stało się siedzibą redakcji nie jest przypadkowe. – Dworek Białoprądnicki to jedna z pierwszych jazzowych enklaw w Krakowie. W latach 70. i 80. XX wieku tylko w kilku miejscach można było posłuchać jazzu z najwyższej półki. Takim miejscem był Jazz Club Dworek, przez który przewinęły się największe jazzowe nazwiska.

Teraz nadaje stąd RadioJAZZ.FM Kraków, które tworzą: Mery Zimny, Maciej Trifonidis, Jakub Gucik, Grzegorz Telega, Bogdan Chmura oraz Wojciech Prażuch.Za cel obrali sobie oni: dbałość o prezentowanie muzyki na najwyższym poziomie, zapraszanie muzyków na koncerty live oraz prezentację krakowskiej sceny jazzowej i tego, co dzieje się w mieście, ale też w całej Małopolsce.

W niedzielę 25 października w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki odbył sie koncert inaugurujący krakowską filię RadioJAZZ.FM! Zagrał z zespołem Joachim Mencel.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm