Aktualności
Jazzowe Skrzydła – finaliściWyłonionych zostało 7 kandydatów, którzy ubiegać się będą o główną nagrodę Konkursu Jazz Clubu 12on14

Zarząd 12on14 Jazz Club, Komisja Kwalifikacyjna oraz Jury I Edycji Międzynarodowego Konkursu Muzyki Improwizowanej „Jazzowe Skrzydła ogłaszają, że po zapoznaniu się z kilkunastoma przesłanymi regulaminowo zgłoszeniami, udało się wyłonić siódemkę kandydatów, którzy ubiegać się będą o tytuł „Najlepszego Zespołu Jazzowego” lub „Najlepszego Instrumentalisty Jazzowego”, co uhonorowane będzie wysokowartościowymi nagrodami finansowymi i rzeczowymi oraz koncertem finałowym w dniu 16.06.2018 (sobota). 

Przesłuchania zakwalifikowanych Kandydatów odbywać się będą w obecności przedstawicieli Jury Konkursu w składzie (w kolejności alfabetycznej): Adam Baruch, Adam Domagała, Maciej Karłowski, Maciej Krawiec, Włodzimierz Nahorny i przy pełnym udziale Publiczności.

Lista zakwalifikowanych Zespołów i harmonogram koncertów/przesłuchań konkursowych:

Środa, 11 kwietnia 2018, godz. 20:30
KUBA BANASZEK QUARTET
Kuba Banaszek (p), Marcin Konieczkowicz (as), Tymon Trąbczyński (b), Max Olszewski (dr)

Środa, 18 kwietnia 2018, godz. 20:30
CONFUSION PROJECT
Michał Ciesielski (p), Paweł Urowki (g),Adam Golicki (dr)

Środa, 25 kwietnia 2018, godz. 20:30
KWAŚNY DESZCZ
Kacper Krupa (ts), Piotr Cienkowski (b), Stanisław Aleksandrowicz (dr)

Środa,9 maja 2018, godz. 20:30
ORGANIC NOISES
Zofia Trystuła-Hovhannisyan (oboe, duduk, zurna, pku) / Joanna Chudyba (vln), Karolina Wiercioch (b), Robert Wiercioch (g), Marcin Chatys (b), Jan Rusin (dr)

Środa, 16 maja 2018, godz. 20:30
ADAM JARZMIK QUINTET
Adam Jarzmik (p), Jakub Łępa (ts), Paweł Palcowski (tp), Maciej Kitajewski (b), Piotr Budniak (dr)

Środa, 25 maja 2018, godz. 20:30
ZK COLLABORATION
Maciej Kądziela (as), Mateusz Gawęda (p), Damian Kostka (b), Adam Zagórski (dr)

Środa, 30 maja 2018, godz. 20:30
EYAL LOVETT TRIO
Eyal Lovett (p), Aidan Lowe (b), Mathias Jensen (dr) 

Sobota, 16 czerwca 2018, godz. 20:30
KONCERT FINAŁOWY / WRĘCZENIE NAGRÓD
Międzynarodowy Konkurs Muzyki Improwizowanej „Jazzowe Skrzydła” organizowany jest w formule całorocznych zmagań polskich i zagranicznych zespołów jazzowych.Konkurs podzielony jest na dwie równoważne edycje – letnią i zimową – i wyłania zwycięzcę w dwóch kategoriach: „najlepszy zespół jazzowy” oraz „najlepszy instrumentalista jazzowy”. W każdej kategorii wybierany jest tylko jeden zwycięzca, który otrzymuje tytuł Laureata Międzynarodowego Konkursu Muzyki Improwizowanej „Jazzowe Skrzydła”. W konkursie nie są przyznawane nagrody drugiego stopnia ani wyróżnienia. Dla laureatów przeznaczono wysokie nagrody pieniężne i rzeczowe wręczane w czasie Koncertu Finałowego.

Międzynarodowy Konkurs Muzyki Improwizowanej „Jazzowe Skrzydła” jest konkursem otwartym dla wszystkich zespołów jazzowych polskich i zagranicznych, których dorobek fonograficzny sygnowany nazwą własną zespołu, na dzień złożenia aplikacji nie przekracza łącznie liczby 2 (dwóch) albumów wprowadzonych do dystrybucji ogólnokrajowej na tradycyjnym nośniku fonograficznym. Dla przyjęcia aplikującego zespołu do zmagań konkursowych Organizator nie stosuje jakiejkolwiek cezury wiekowej wobec żadnego z Artystów stanowiących skład zespołu. Aplikujący zespół powinien być zawiązany w prezentowanym kształcie osobowym na co najmniej pół roku przed datą złożenia aplikacji i powinien mieć za sobą udokumentowane doświadczenie koncertowe.

Główne zasady:
- brak ograniczeń wiekowych
- maksymalnie dwa albumy na koncie grupy
- co najmniej półroczny staż zespołu i doświadczenie koncertowe
- dwie kategorie zwycięzców: „najlepszy zespół jazzowy” oraz „najlepszy instrumentalista jazzowy”

Jury (w kolejności alfabetycznej):
Adam Baruch, Adam Domagała, Maciej Karłowski, Maciej Krawiec i Włodzimierz Nahorny

Nagrody:
- pieniężna: Nagroda dla Najlepszego Zespołu Jazzowego – 10.000 PLN, Nagroda dla Najlepszego Instrumentalisty Jazzowego – 5.000 PLN
- rzeczowa: m.in. indywidualny, jedno-płytowy album live, zawierający pełny zapis Koncertu Finałowego Laureata, wydany w 1000 egzemplarzy przez 12on14 Jazz Club Records na nośniku CD i wprowadzony do dystrybucji i promocji ogólnopolskiej

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm