Aktualności

Centrum Kultury w Żyrardowie
pl. Jana Pawła II
Żyrardów

12.01.2018 (piątek)
Kuba Sokołowski
Kobranocka
Laboraorium

13.01.2018 (sobota)
Mesajah
Pull The Wire
EABS
Jelonek
Wojtek Mazolewski Quintet

14.01.2018 (niedziela)
Faza Error
Maja & Dandysi
Bubliczki
Chorzy
Proletariat

Jazzowi Giganci w Żyrardowie na WOŚP12.01 Laboratorium, 13.01 EABS i Wojtek Mazolewski Quintet wspierać będą 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę 14 stycznia odbędzie się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznym zbiórki WOŚP odbywającej się w całym kraju oraz poza jego granicami jest wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

W ramach WOŚP dwa duże koncerty z udziałem czołowych zespołów jazzowych odbędą się w Żyrardowie. W piątek 12 stycznia obok rockowych kapel zaprezentuje się kultowa formacja Laboratorium, zaś w sobotę 13 stycznia Wojtek Mazolewski Quintet oraz EABS .

Mówi Bartosz Płatkowski, tegoroczny szef Sztabu WOŚP przy Stowarzyszeniu Qltur Generator:

– Orkiestrę w Żyrardowie rozpoczęliśmy akcją krwiodawców na Placu Jana Pawła II, w ramach której udało się zebrać ponad 8.5 litra krwi. Za nami także Samorządowy Turniej Piłkarski (zwycięski dla drużyny Aqua i urzędu miasta) oraz niezwykle energetyczny koncert zespołu Tajm w pubie Purple Pig. Z kolei od grudnia trwa akcja orkiestrowy antykwariat, w ramach której do punktów zbiórki w Osiedlowym Domu Kultury i Klubie Koliber można przynosić używane książki. Książki te zostaną sprzedane w czasie Finału, a pozyskane w ten sposób środki zasilą cel zbiórki.

Żyrardowianie mają do wyboru wiele atrakcji towarzyszących – m.in. specjalne bloki zajęć dziecięcych, warsztaty z kettli, naukę pierwszej pomocy, licytacje i turniej piłkarski. Nietypowymi formami atrakcji będą bezpłatne konsultacje medyczne i spotkania z higienistką w NZOZ Dentysta (Wyspiańskiego 6b) oraz golenie bród i włosów w salonie Karwaszewski Barber. Jednym z ważniejszych punktów programu jest spotkanie z profesorem Leszkiem Balcerowiczem, jednym z najwybitniejszych polityków naszego pokolenia.

W czasie, gdy w wielu lokalizacjach na terenie miasta będą się odbywały atrakcje, na jego ulicach kwestować będzie blisko 300 wolontariuszy, w tym 3 wyposażonych w terminale płatnicze.

Zachęcamy do uczestniczenia w tych atrakcyjnych wydarzeniach. Sprawmy, by Żyrardów, otwierając serca i portfele, po raz kolejny pobił rekord.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm