Aktualności
Jazzowy Debiut FonograficznyRaczkowski/Kostka Duo i Łukasz Kokoszko Quartet wystąpią 7 lipca na Warsaw Summer Jazz Days.

7 lipca 2018 roku o godz. 19.00 podczas trzeciego dnia Warsaw Summer Jazz Days w Klubie Stodoła w Warszawie odbędzie się koncert laureatów programu IMiT „Jazzowy debiut fonograficzny”. Wystąpią zespoły Raczkowski/Kostka Duo i Łukasz Kokoszko Quartet. Będzie to koncert promujący debiutanckie albumy obu zespołów:

Raczkowski/Kostka Duo
Franciszek Raczkowski - fortepian
Mikołaj Kostka - skrzypce
(wyd. SJ Records)

Łukasz Kokoszko Quartet
Łukasz Kokoszko - gitara
Grzegorz Ziółek - fortepian
Maciej Kitajewski - bas
Bartosz Szablowski - perkusja
(wyd. SJ Records)

Koncert został zorganizowany w ramach współpracy Instytutu Muzyki i Tańca z Fundacją Jazzarium. Tego samego dnia wystąpi również Brad Mehldau Trio i Cameron Graves Trio. Festiwal, który rozpocznie się 5 lipca, trwać będzie cztery dni - do 8 lipca 2018 roku. Wszystkie koncerty odbywać się będą w Klubie Stodoła w Warszawie.Jazzowy debiut fonograficzny to program Instytutu Muzyki i Tańca skierowany do polskich muzyków jazzowych oraz do mających siedzibę w Polsce wydawców nagrań. Program polega na zrealizowaniu nagrania płytowego debiutujących wykonawców muzyki jazzowej w formie płyty kompaktowej lub winylowej z równoczesnym wprowadzeniem plików do sprzedaży w formacie cyfrowym. Ważnym elementem programu jest, aby nagranie płyty było pierwszym nagranym albumem w życiu artystycznym wykonawcy (płyta solo), lidera zespołu i/lub przynajmniej połowy wszystkich członków zespołu. Maksymalny wiek uczestnika programu to 30 lat.

Do tej pory w ramach siedmiu edycji programu dofinansowano wydanie czternastu albumów płytowych:

 I edycja - 2012: Jazz City Choir (A.M.I. Productions), Raw Tone (SOS Music),
II edycja - 2013: Joanna Kucharczyk Quartet (Fundacja Imienia Sławomira Kulpowicza), Darek Dobroszczyk Trio feat. Przemek Hanaj (Andromeda Records),
III edycja - 2014: F.O.U.R.S. Collective (SJRecords), Michał Milczarek Trio (Akademia Rocka),
IV edycja - 2015: Franciszek Raczkowski Trio (For Tune® sp. z o.o.), Patryk Kraśniewski Trio (Karrot Kommando),
V edycja - 2016: The Forest Tuner (SJ Records), Mateusz Pliniewicz Quartet (PLUM),
VI edycja - 2017: Immortal Onion (Requiem Records) , Quindependence (Jazz Sound Czesław Rogaczewski),
VII edycja - 2018 (w realizacji): Raczkowski/Kostka Duo (SJ Records), Łukasz Kokoszko Quartet (SJ Records).

Szczegółowe informacje oraz regulamin programu znajdują się na stronie internetowej Instytutu w zakładce programy. Nabór do kolejnej edycji odbędzie się jesienią 2018.


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm