Aktualności

Jazzowy koncert dobroczynny na rzecz bezdomnych
31.03 (piątek), godz. 18.00
Piwnica pod Harendą
ul. Krakowskie Przedmieście 4/6
Warszawa

Bilety: 70 zł do nabycia przed koncertem 

Jazzowy koncert dobroczynny na rzecz bezdomnychW warszawskiej Piwnicy Pod Harendą 31 marca wystąpią gwiazdy polskiego jazzu

Fundacja „Daj Herbatę” zaprasza miłośników dobrej muzyki na koncert jazzowy, który odbędzie się w Piwnicy pod Harendą 31 marca 2017 roku, a na którym wystąpią: Henryk Miśkiewicz, Dorota Miśkiewicz, Leszek Możdżer, Mateusz Smoczyński, Kasia Pietrzko Trio oraz Skicki-Skiuk. Tak wyśmienity zestaw jest gwarancją doskonałej muzyki i udanego wieczoru.Dzień Ludzi Bezdomnych to nieformalne święto obchodzone 14 kwietnia, które zainicjował twórca stowarzyszenia Monar i Ruchu Wychodzenia z Bezdomności Markot – Marek Kotański. Święto jest obchodzone poprzez organizowanie rozmaitych akcji pomocy ludziom bezdomnym oraz działania informacyjne mające zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy bezdomności.

Fundacja Daj Herbatę postanowiła nie koncentrować się wyłącznie na 14 kwietnia, ale zaplanowała działania obejmujące cały miesiąc.

Działania rozpoczyna koncert dobroczynny 31 marca w Piwnicy pod Harendą.
7 kwietnia w siedzibie Akademii Pedagogiki Specjalnej przy Szczęśliwickiej 40 odbędzie się wykład dotyczący sposobów wychodzenia z bezdomności. Mieszkanie jest istotnym elementem w każdym programie pomocy bezdomnym. Tematyka wykładów będzie koncentrowała się wokół mieszkań treningowych jako sposobu wsparcia dla osób żyjących na ulicy.

Fundacja organizuje również zbiórkę środków higienicznych, skarpet, bielizny i termosów, które później rozdysponuje pośród bezdomnych. Od 20 do 30 kwietnia w ponad dwudziestu punktach w Warszawie będzie można zostawiać dary.

Mówią przedstawiciele Fundacja Daj Herbatę, która działa na rzecz ludzi bezdomnych:

Skupiamy się na zaspokojeniu podstawowych potrzeb jak posiłek, czy ubranie, bo rzeczy podstawowe są najważniejsze. Liczy się człowiek. Jesteśmy w każdy poniedziałek od 20:00 do 21:30 na Dworcu Centralnym (parking od Emilii Plater / róg Al. Jerozolimskich), gdzie wydajemy zupę i gorące napoje oraz rozdajemy odzież. W naszych działaniach uczestniczą wolontariusze. Staramy się rozwijać naszą działalność, dlatego poza dostarczeniem posiłku, czy ubrania, pomagamy wyjść z bezdomności. Rozpoczęliśmy projekt freeDOM, który organizuje mieszkania dla bezdomnych. Celem jest usamodzielnienie osoby bezdomnej i pomoc w pełnym powrocie do społeczeństwa.

Początkiem fundacji była akcja „Daj herbatę” zainicjowana przez obecną Prezes Katarzynę Nicewicz, która pracując w podziemiach dworca, widziała dziennie setki zziębniętych bezdomnych, którzy nie poszukiwali pieniędzy, lecz herbaty lub czegoś ciepłego. Widziała ich łzy, kiedy z nimi rozmawiała i radość w oczach, kiedy przynosiła im zwykłą herbatę.

Z marzeń o zbawieniu świata powstała fundacja, która składa się głównie z młodych ludzi zafascynowanych resocjalizacją.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm