Aktualności

JazzState
21.03.2018 (środa), godz. 20.00
Franciszek Pospieszalski International Quintet
Klub Spatif
Al. Ujazdowskie 45
Warszawa

Bilety: 30zł (przedsprzedaż online) / 40zł (w dniu koncertu)

JazzState #20 – Franciszek Pospieszalski

Karolina Szewc21 marca w warszawskim klubie Spatif zagra Franciszek Pospieszalski International 5tet

Na kolejnym koncercie oraz jam session JazzState zagra międzynarodowy zespół w składzie:

Franciszek Pospieszalski - kontrabas
Marcel Baliński - piano
Peter Somos - perkusja
Dima Gorelik - gitara
Jonas I Due Steffensen - trąbka

Franciszek Pospieszalski to kontrabasista pochodzący z muzycznej rodziny. Licencjat duńskiego Rhythmic Music Conservatory. Absolwent PSM II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie. Uczęszczał również do szkoły muzycznej z Wydziałem Jazzu na ul. Bednarskiej. Obecnie studiuje na Akademii muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu. Jest muzykiem i kompozytorem czynnie działającym na terenie Europy. Koncertował w Polsce, Niemczech, Francji, Włoszech, Białorusi, Danii. Miał okazję wystąpić między innymi na scenach Teatru Wielkiego w Warszawie, Filharmonii narodowej w Warszawie, Teatru Starego w Krakowie, Pałacu Prezydenckiego w Warszawie, Teatru Dramatycznego w Warszawie, w Rytmisk Musikkonservatorium, oraz w Jazz Instytut Berlin.

Marcel Baliński – pianista, absolwent wydziału jazzu w Krakowie, czynnie koncertujący muzyk, aktualnie uczeń wydziału jazzu na ul. Połczyńskiej w Warszawie w klasie Michała Tokaja.

Peter Somos – węgierski perkusista, pochodzi z Budapesztu, z rodziny muzyków. Po siedmiu latach studiowania gry na fortepianie przerzucił się na perkusję. W wieku 15 lat zaczął grać z czołowymi węgierskimi muzykami, zarówno ze sceny popowej, jak i jazzowej (Nikoletta Szoke, Robert Szakcsi Lakatos, Janos Egri, Laci Gaspar, UP i wielu innych). Później dołączył do zespołu Besh o droM. Po dwóch latach intensywnego koncertowania w Europie i poza nią, po występach na głównych scenach wielu festiwali, rozpoczął studia uniwersyteckie w Rotterdamie w Holandii. Tam miał okazję grać z takimi artystami jak Abel Marcel Calderon, Stefan Lievestro, Amik Guerra, Reinier Baas - z niektórymi z nich nadal współpracuje. Ukończył summa cum laude w 2014 roku.

Dima Gorelik jest izraelskim gitarzystą, wokalistą i kompozytorem etniczno-jazzowym, który nieustannie rozwija swoją muzyczną tożsamość i umiejętności techniczne, zdobywając uznanie w wielu krajach. Jest dwukrotnym laureatem prestiżowej nagrody The America-Israel Cultural Foundation, został również uhonorowany tytułem Outstanding Musician przez Ministerstwo Kultury Izraela podczas służby w IDF. Gra zarówno w większych składach (ze swoim trio, w zespole Anny Marii Jopek, z orkiestrą), jak i solowo. Zaangażowany był m.in. w projekty takich artystów, jak: Joey Calderazzo, Étienne M’Bappé, Louis Sclavis, Clarence Penn, Gary Husband, Anna Maria Jopek, Yasushi Nakamuro, Brad Terry, David Kuckhermann, Zbigniew Namysłowski, Stanisław Soyka, Aukso, Vishwa Mohan Bhatt, Janusz Muniak, Joszko Broda, Maciej Obara, Maria Pomianowska, Wojciech Waglewski, Grażyna Auguścik i Adam Bałdych.

Jonas I Due Steffensen – trębcz urodzony w 1993 r. w Horsens w Danii, licencjat Rhythmic Music Conservatory (Kopenhaga).Ukończył również : Skurups Folkhøgskola, MGK Århus. Szkolił się pod okiem takich gwiazd jak: Ambrose Akinmusire, Dave Douglas, Mark Turner, Ethan Iverson, Tim Hagens, Jim Rotondi, Yuka C. Honda, Verneri Pohjola oraz wielu innych.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm