Aktualności

Aga Derlak Trio, koncert + jam session
20.06. 2018 (środa), godz. 20.00
Klub SPATiF
Al. Ujazdowskie 45
Warszawa

Bilety: 25 zł (przedsprzedaż online) / 35 zł (w dniu wydarzenia)

JazzState – Aga Derlak Trio

Karolina SzewcKoncert i jam session w warszawskim klubie SPATiF w środę 20 czerwca

Aga Derlak Trio
Aga Derlak - piano
Tymon Trąbczyński - kontrabas
Szymon Madej - perkusja

„Trio Agi Derlak to mocny powiew witalnej energii, ważny głos młodej polskiej sceny jazzowej” – Michał Tokaj

Aga Derlak Trio powstało w grudniu 2012 roku z inicjatywy frontmanki. W składzie, poza Agą grającą na fortepianie, są: kontrabasista Tymon Trąbczyński oraz perkusista Szymon Madej. Wszyscy są studentami/absolwentami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Repertuar zespołu stanowią autorskie utwory.

Aga Derlak Trio jest laureatem Jazz Juniors (2013) oraz Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. Pianistka została wyróżniona nagrodą indywidualną na Krokus Jazz Festival, Zilina International Jazz Contest oraz Czech Contest . Zespół ma na koncie również udział w licznych festiwalach jazzowych m.in: Hevhetia Festival w Koszycach oraz Bratysławie, Brno Jazz, Bielska Zadymka Jazzowa, Silesian Jazz Festival, Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu.

Zespół w 2015 roku nagrał swoją debiutancką płytę „First Thought”, wydaną przez słowacką wytwórnię Hevhetia. Płyta zyskała szereg pozytywnych opinii i recenzji uznanych dziennikarzy w Polsce i za granicą. Pochlebne informacje o płycie ukazały się na łamach miedzy innymi JAZZ FORUM, JazzPRESS oraz brytyjskiego magazynu Jazzwise. Aga Derlak Trio otrzymało w 2016 roku prestiżową nagrodę Fryderyk 2016 w kategorii Jazz: Fonograficzny Debiut Roku.

Po koncercie zwyczajowo odbędzie się jam session.

Organizator: Karolina Szewc

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm