Aktualności

WIELKA IMPROWIZACJA
w NARODOWYM FORUM MUZYKI
JAZZTOPAD FESTIVAL
we współpracy
z Instytutem Kultury Polskiej w Nowym Jorku prezentują:

RADEK NOWICKI QUARTET
13 lutego 2021, sobota, 20.00
Narodowe Forum Muzyki, Sala Główna

Streaming koncertu:
Narodowe Forum Muzyki / Jazztopad Festival
Polish Cultural Institute New York
Jazz at Lincoln Center
Polish Music Center USC Thornton School of Music

Jazztopad Festival – Wielka ImprowizacjaRadek Nowicki Quartet – koncert na żywo w NFM w sobotę 13 lutego, godz. 20.00 transmisja online

Jeden z najbardziej charakterystycznych głosów polskiego saksofonu jazzowego zagra ze swoim kwartetem złożonym z wybitnych muzyków, zgłębiając improwizację zakorzenioną w tradycji stworzonej przez takich gigantów jazzu jak Wayne Shorter czy John Coltrane.

Wykonawcy:
Radek Nowicki - saksofon tenorowy
Michał Tokaj - fortepian
Michał Jaros - kontrabas
Michał Miśkiewicz - perkusja


Radosław Nowicki (ur. 1976 r. w Suwałkach) jest saksofonistą tenorowym i sopranowym, absolwentem kierunków o profilu jazzowym w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im F. Chopina w Warszawie i Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, a także laureatem wielu konkursów, w tym International Jazz Soloist Competition w Monte Carlo. Współpracował m.in. z Marcin Wasilewski Trio, Jerzym Małkiem, Grzegorzem Karnasem, Arturem Dutkiewiczem, Pawłem Kaczmarczykiem, Michałem Miśkiewiczem, Krzysztofem Pacanem, Moniką Borzym czy Agą Zaryan. Występował również z Tomaszem Stańką w koncertowym projekcie PEYOTL, realizowanym razem z Andrzejem Smolikiem.

Radek Nowicki Quartet powstał w 2005 roku i przez następne lata grał głównie w warszawskim, wtedy jeszcze jazzowym klubie Tygmont oraz na takich festiwalach jak Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Chopin i jego Europa” (z gościnnym udziałem Makoto Ozone), Jazz Jamboree czy Letnia Akademia Jazzu (z gościnnym udziałem Kasi Pietrzko). W 2007 roku wytwórnia Dom Kultury Praga/Jazz Forum wydała płytę zespołu pt. Live. 

Kwartet z Radosławem Nowickim tworzą: Michał Tokaj – pianista znany ze współpracy z Agą Zaryan, Piotrem Wojtasikiem i Benniem Maupinem, Michał Jaros – kontrabasista, który występował razem z Maciejem Obarą, Wadadą Leo Smithem czy Terenceʼem Blanchardem oraz Michał Miśkiewicz – perkusista Marcin Wasilewski Trio i wieloletni współpracownik Tomasza Stańki.


fot. Aneta Stabiska

Transmisja koncertu na żywo odbędzie się w internetowych kanałach kilku ośrodków: Jazz at Lincoln Center, Polish Music Center USC Thornton School of Music, Narodowego Forum Muzyki / Jazztopad Festival oraz Polish Cultural Institute New York.

Koncert będzie dostępny:
•  na fanpage’u NFM na Facebooku
•  na stronie www.nfm.wroclaw.pl
•  na kanale YouTube NFM.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm