Aktualności
Charles Lloyd, fot. Kurland Agency

15 listopada
Charles Lloyd presents: Wild Man Dance with NFM Wrocław Philharmonic – premiera

16 listopada 
The Comet is Coming

17 listopada 
Melting Pot Made in Wrocław
Makaya McCraven

19 listopada 
Dzień medytacji: Ned Rothenberg& Sainkho Namtchylak

20 listopada
Dzień austriacki

21 listopada
Vincent Courtois Trio & Lutosławski Quartet

22 listopada
Grzegorz Tarwid / Nicole Mitchell: Artifacts Trio & NFM Orkiestra Leopoldinum

23 listopada
Piotr Damasiewicz: Power of the Horns / Danilo Pérez: Global Messengers – premier

24 listopada
Longhand Trio

25 listopada
Vijay Iyer & Wadada Leo Smith / Anouar Brahem

Jazztopad Festival 2019
15 - 25 listopada
Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego
pl. Wolności 1
Wrocław

Bilety: w sprzedaży już od 10 czerwca (godz. 11:00) na www.nfm.wroclaw.pl.

Jazztopad w listopadzieCharles Lloyd, Shabaka Hutchings, Vijay Iyer, Wadada Leo Smith, Nicole Mitchell wśród gwiazd wrocławskiego festiwalu

Charles Lloyd, Makaya McCraven, Anouar Brahem, Nicole Mitchell, Shabaka Hutchings, Vijay Iyer, Wadada Leo Smith, Vincent Courtois czy Grzegorz Tarwid – jazztopadowe koncerty mają program równie zróżnicowany, jak wielobarwna jest dzisiejsza scena jazzu i muzyki improwizowanej.


Danilo Pérez fot. John Abbott

Jazztopad Festival zaskakuje jak zawsze i w tym roku zaprasza swoją publiczność na „Dzień medytacji”, w którym udział wezmą Ned Rothenberg i Sainkho Namtchylak. Ponieważ premiery są znakiem rozpoznawczym organizowanego przez Narodowe Forum Muzyki festiwalu, usłyszymy aż pięć prawykonań. Związany z Wrocławiem Charles Lloyd zaprezentuje w nowej odsłonie projekt Wild Man Dance – ta zamówiona przed laty przez Jazztopad Festival i znakomicie przyjęta suita, wydana przez prestiżowe wydawnictwo Blue Note, zostanie rozbudowana o nowe części i zabrzmi w aranżacji na orkiestrę symfoniczną.


The Comet is Coming fot. Fabrice Bourgelle Photography

Ponadto Artifacts Trio połączy siły z NFM Orkiestrą Leopoldinum, Vincent Courtois Trio zagra z Lutosławski Quartet, a Danilo Pérez zaprezentuje nowy utwór na skład Global Messengers. Na festiwal powróci także Piotr Damasiewicz – po sześciu latach od wydania przełomowego albumu „Alaman” jego formacja wraca na rynek fonograficzny i właśnie podczas Jazztopad Festival odkryje przed nami premierowy materiał.


Makaya McCraven fot. David Margues

Jak zawsze jeden z festiwalowych dni będzie poświęcony jazzowemu mikrokosmosowi konkretnego kraju – w tym roku pora na nieodległą, a zaskakującą Austrię. Tym razem aż dwa koncerty odbędą się w Mleczarni, która tradycyjnie już będzie klubem festiwalowym. Nie zabraknie także pełnego spontanicznej improwizacji projektu Melting Pot, koncertów w mieszkaniach, spotkań z artystami oraz wieczornych Jazztopad improv sessions.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm