Aktualności

Jerzy Małek Quartet
30.06.2022 (czwartek), godz. 19:00
Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny
ul. Żeglarskiej 8
Toruń

Bilety na wydarzenie dostępne na stronie internetowej oraz w kasie teatru.
https://bit.ly/3HLqeRy

Jerzy Małek Quartet w ToruniuMistrz trąbki zagra ze swoim zespołem 30 czerwca w Teatrze Muzycznym w ramach cyklu „Jazz w pałacu”.

Jeden z najlepszych polskich trębaczy, a także kompozytor i nauczyciel akademicki. Jerzy Małek ze swoim nowym materiałem „Gravity” wystąpi w Teatrze Muzycznym w Toruniu w ramach cyklu „Jazz w pałacu”.

W ostatnich dwóch dekadach zdobył uznanie jako twórca własnej muzyki, lider autorskich projektów oraz sideman. Dzięki współpracy z takimi artystami jak: Michał Urbaniak, Zbigniew Namysłowski, Wojciech Karolak, Zbigniew Wegehaupt czy Marek Dyjak, dał się poznać jako wszechstronny muzyk, kompozytor i aranżer. Jego działania, jako czynnego scenicznie artysty, zostały także docenione przez dziennikarzy związanych z magazynem Jazz Forum, w którym wielokrotnie zajmował czołowe pozycje w ankietach Jazz Top w kategorii Najlepszy Trębacz Roku. W 2012 roku był dwukrotnie nominowany do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej „Fryderyki” w kategoriach Najlepszy Muzyk Jazzowy oraz Najlepszy kompozytor i aranżer.

W Toruniu wystąpi wraz ze swoimi przyjaciółmi, którzy obecnie stanowią absolutną czołówkę w polskim jazzie. Mają za sobą wieloletnią współpracę z legendami nie tylko polskiej, ale i światowej sceny muzycznej, a każdy z nich ma swój indywidualny styl gry:

Jerzy Małek - trąbka, flugelhotn
Jan Smoczyński - keyboard
Marcin Pospieszalski - bas
Sebastian Frankiewicz - perkusja

Podczas koncertu w Toruniu artysta zaprezentuje utwory ze swojego najnowszego krążka, który pojawił się wiosną. Muzyka, która znalazła się na płycie „Gravity”.to fuzja wielu gatunków połączonych ze sobą̨ niczym nieposkromioną jazzową improwizacją. W ramach koncertu usłyszymy również utwory z płyty „Black Sheep”, a także kilka innych niespodzianek.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm