Aktualności
Jerzy Mazzoll ,,Być”Premiera autorskiego albumu jednego z czołowych twórców yassu, 13 maja.

Ukazała się pierwsza od lat płyta zjawiskowego klarnecisty. Jego album ,,Być” dostępny jest już na CD oraz w dystrybucji cyfrowej. Drugim utworem promującym jest ,,Optymistyczna niewiara”:


Oddajmy głos samemu artyście:

„Blisko 30 lat od wydania płyty „a” pora by powiedzieć „b” jak „być”. Ze wszystkich albumów jakie stworzyłem, ten chyba najpełniej wyraża zachwyt i miłość do melodii takiej, jaką chcę, a wciąż nie mogę zagrać. Widzę, że od lat wracam do tej samej „biografii dźwięków”, powtarzam ją, gram jakby wciąż to samo, jak moi mistrzowie Coleman, Ayler, Dolphy...

„Być” powstała z tęsknoty za melodią zwykłych dni, za pokojem serca w otoczeniu bliskich. W każdej z tych krótkich form zawarty jest czas, emocje, uczucia i myśli, kompozycja oddająca przestrzeń, która powoli się porządkowała i odkrywała swój głęboki sens. Można jej słuchać niemal w ciszy i w hałasie, raz lub wielokrotnie i złapać w niej coś tylko dla siebie.

To wszystko stało się możliwe dzięki spotkaniu z Michałem Szturomskim, które wzbudziło we mnie nadzieję, że raz jeszcze ktoś zdoła odczytać te wszystkie pracujące we mnie kody i idee arytmii, że miłość i akceptacja błędu mogą zostać ujęte w kolejną formę i zawarliśmy ją w tej płycie. Michał sformułował zespól i stworzył mi warunki bym mógł grać i wypowiadać się w każdej chwili, miejscu i nastroju, bym mógł zestroić muzykę z moimi uczuciami i tym co działo się w moim życiu.

„Być” to znaczy tu i teraz akceptować swoją egzystencję z całym jej bogactwem i biedą, spełnieniem i brakiem, stwierdzać, że to niezwykłe czego możemy każdego dnia otrzymywać. „Być” to znaczy zatrzymać się i oddać ten czas sobie, a siebie innym i być razem! Słuchać ze sobą i słuchać siebie! W końcu: moje granie to oddech...”

Współautorem i producentem muzycznym albumu jest Michał Szturomski. Jerzy Mazzol wykorzystał do nagrania: klarnet basowy, klarnet metalowy, klarnety a, b, c, flet oraz głos. W nagraniach wzięli również udział: Igor Nikiforow - perkusja, Miłosz Wośko - fortepian, Franciszek Pospieszalski - kontrabas, Artur Chaber - instrumenty perkusyjne, Piotr Machałowski - gitara basowa. Za miks i mastering płyty odpowiedzialny jest Marcin Gajko. 

,,Pani bycia i śmierci”:

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm