Aktualności

Trasa jesienna:
21.09 Swing Club - Miejskie Centrum Kultury (Płońsk)
22.09 Swing Club - Sokołowski Ośrodek Kultury (Sokołów Podlaski)
25.09 Jazz Club pod Filarami  (Gorzów Wielkopolski)
17.10 Swing Club - Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki  (Ciechanów)
18.10 Dom Kultury 13 Muz (Szczecin)
19.10 Zielonogórki Ośrodek Kultury „Hydrozagadka” (Zielona Góra)
03.11 Samorządowe Centrum Kultury - Zaduszki Jazzowe (Mielec)
04.11 Dom Kultury - Zaduszki Jazzowe (Dębica)
05.11 Miejski Ośrodek Kultury - Zaduszki Jazzowe (Siedlce)
06.11 Białostocki Ośrodek Kultury - Klub Fama (Białystok)
07.11 Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki - Zaduszki Jazzowe (Oleśnica)
12.11 Wadowickie Centrum Kultury - cykl „Przy lampce” (Wadowice)
14.11 Sącz Jazz Festival (Stary Sącz)
18.11 Oświęcimskie Centrum Kultury (Oświęcim)
Jesienna trasa New BoneNa kilkunastu koncertach w różnych miastach Polski kwintet promować będzie album „Longing”

New Bone to kwintet jazzowy złożony z samych uznanych muzyków. Sześcioma, w tym czterema autorskimi, płytami utwierdził swoja pozycje na polskim rynku jazzowym. Entuzjastycznie o ich muzycznych dokonaniach wypowiadały się takie autorytety w tej dziedzinie, jak Jarek Śmietana czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie zarówno polskiej, jak i zagranicznej, przyczynił się do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju. Grupa otrzymuje propozycje koncertów w najdalszych zakątkach globu, obecnie trwają prace nad kolejnymi zagranicznymi występami.

Formacja Tomasza Kudyka zaprezentowała się w ramach drugiej edycji festiwalu Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu w Moskwie, a także podczas Międzynarodowego Delhi Jazz Festival w 2013 r. Formacja była także jedną z gwiazd Varna Summer International Jazz Festival w Bułgarii w 2014 r. Zespół brał również udział na w festiwalu Art Jazz Cooperation – Ukraina 2015.

Warto dodać, że zespół w czasie pobytu w Indiach zapisał się także w historii jako pierwsza formacja, która wystąpiła z koncertem jazzowym na żywo w Kaszmirze!

Zespół powstał w 1996 roku z inicjatywy trębacza Tomasza Kudyka. Debiutancki album „Something For Now”, na którym znalazły się kompozycje lidera zespołu, nagrali w 2004 roku. Debiut fonograficzny zaowocował dużą ilością koncertów w całej Polsce. W 2009 roku grupa New Bone nagrała drugą płytę „It’s Not Easy”, która jest kontynuacją „Something For Now”. W styczniu 2012 roku zespół zarejestrował materiał na trzecią autorską płytę zatytułowaną „Destined” (premiera: kwiecień 2012 rok). W sierpniu 2013 roku Pawła Kaczmarczyka zastąpił Dominik Wania, z którym zespół zarejestrował w 2014 r. album „Follow Me”. Autorem większości kompozycji wykonywanych przez New Bone, jest lider zespołu Tomasz Kudyk.

Grupa New Bone wystąpiła na wielu znaczących festiwalach w Polsce i za granicą, m.in. Bydgoszcz Jazz Festiwal (2009), Hanza Jazz Festiwal (Koszalin 2009), Festiwal Jazz Bez… (Przemyśl, Lwów 2009), Festiwal Jazz w Muzeum (Ostrów Wielkopolski 2009), JVC Jazz Festival (Legionowo 2005), Sopot Molo Jazz Festival (Sopot 2012), RCK Pro Jazz Festival (Kołobrzeg 2013), Festiwal Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu (Moskwa, Rosja – 2013), Delhi International Jazz Festival (New Delhi, Indie – 2013), Varna Summer International Jazz Festival (Varna, Bułgaria – 2014)

New Bone
Tomasz Kudyk - trąbka, fluegelhorn
Bartłomiej Prucnal - saksofon altowy
Dominik Wania - fortepian
Maciej Adamczak - kontrabas
Dawid Fortuna - perkusja


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm