Aktualności

Joanna Duda – „Skin”
14.03.2021, (niedziela)
Miasto Ogrodów
pl. Sejmu Śląskiego 2
Katowice

Bilety od 15 zł
KUP BILET

Joanna Duda na JazzArtZjawiskowa pianistka wystąpi 14 marca w katowickim Mieście Ogrodów. Koncert na żywo.

Joanna Duda, która komponowała muzykę m.in. dla Netflixa, to pianistka posługująca się równie biegle komputerami i instrumentarium elektronicznym. W 2020 roku Duda miała być rezydentką instytucji Katowice Miasto Ogrodów. Ostatecznie mogła zagrać tylko koncert online w Międzynarodowy Dzień Jazzu UNESCO, 30 kwietnia.

Pianistka, która kojarzona jest ze współpracy z Wojtkiem Mazolewskim, pracowicie spędziła jednak ten rok: zrealizowała muzykę do dwóch filmów, w tym do pierwszej polskiej pełnometrażowej produkcji Netflixa „Erotica 2022”. Film nie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem widzów ani krytyków, za to chwalony był właśnie za ścieżkę dźwiękową.

Pechowo, na czas pandemii wypadł jej status rezydentki międzynarodowej inicjatywy Keychange, której celem jest wprowadzenie do programów europejskich festiwali muzycznych muzyki tworzonej i wykonywanej przez kobiety. Katowice JazzArt Festival jest pierwszym polskim wydarzeniem muzycznym, który dołączył do inicjatywy.

14 marca Joanna Duda wreszcie pojawi się w Katowicach na żywo. Nie będzie jednak na scenie koncertowej KMO sama, bo projekt „Skin”, z którym przyjeżdża, stworzyła wspólnie z tancerką i performerką Katarzyną Pastuszak.

Skin to projekt, który bada, w jaki sposób różne rodzaje „skóry” (ubrania, farba, blizny) pozwalają nam na przekraczanie granic rasowych i płciowych. Skóra staje się tu wielowarstwową płaszczyzną, miejsce inskrypcji i kształtującym się samodzielnie płótnem (i to momentami dosłownie, bo ważnym rekwizytem podczas występu jest też akrylowa farba).

Na koncert Miasto Ogrodów (plac Sejmu Śląskiego 2) zaprasza do swojej przestronnej i bezpiecznej sali koncertowej. Obowiązują zasady bezpieczeństwa: maseczki, dezynfekcja rąk i dystans.

Początek w niedzielę 14 marca o godz. 18.00. Bilety w cenie 15 zł (z Katowicką Kartą Mieszkańca) i 30 zł do nabycia na kupbilecik.pl i ticketportal.pl oraz przed koncertem.

KUP BILET


fot. Patrycja Płanik

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm