Aktualności

21.11 Warszawa, 12on14 Jazz Club
24.11 Kraków, Piwnica pod Baranami
27.11 Madryt, Sala Clamores
28.11 Saragossa, La Boveda del Albergue
29.11 Cordoba, Cafe Malaga
1 grudnia, Walencja, Seda Jazz
5 grudnia, Odense, Dexter

Joanna Kucharczyk rusza w trasęWokalistka-pianistka na przełomie listopada i grudnia zagra siedem koncertów w Polsce i za granicą

Joanna Kucharczyk w środę 21 listopada wystąpi w klubie 12/14 w Warszawie. Koncert jest częścią europejskiej trasy koncertowej, która obejmuje koncerty w Hiszpanii, Danii i Polsce. Artystce towarzyszą m.in. trio niemieckiego pianisty Sebastiana Gahlera, Kuba Płużek czy Marcelo Woloski, perkusjonista takich zespołów jak Snarky Puppy, Banda Magda i Sofia Ribeiro Group.

Po czterech latach od wydania debiutanckiego albumu „More”, Joanna Kucharczyk powraca z nowym materiałem. Charakterystyczne dla muzyki Joanny piękna melodyka, przestrzenność i nastrojowość zostały wzbogacone doświadczeniem kompozytorskim i aranżerskim, które zdobywała w ostatnim czasie podczas studiów w UMFC. Wysmakowane aranżacje nie przysłaniają warstwy tekstowej, a raczej sprawiają, że staje się ona pierwszoplanowa. Głos jest jednym z instrumentów w tej orkiestrze, ale przede wszystkim jest nośnikiem historii. Starannie dobrane teksty (m.in. napisane specjalnie dla Joanny przez Agnieszkę Musiał, czy też Jeremiego Przybory oraz Jerzego Jurandota) opowiadają o tęsknocie, miłości, poszukiwaniu wewnętrznego spokoju i poczuciu spełnienia. Nastrojowe ballady przeplatają się z piosenkami przepełnionymi radością, odkrytymi na nowo standardami jazzowymi i tematami iście instrumentalnymi, nawiązującymi do współczesnego jazzu w najlepszym wydaniu.


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm