Aktualności

John McLaughlin & The 4th Dimension 
Poland Tour 2022
26.11.2022 Gdańsk - Filharmonia Bałtycka
www.facebook.com/events

27.11.2022 Warszawa - Klub Stodoła
www.facebook.com/events

28.11.2022 Kraków - Klub Studio
www.facebook.com/events

Otwarcie drzwi godz. 19:00

Początek koncertów godz. 20:00

Bilety:
www.interticket.pl/programseries/john-mclaughlin-67

https://www.ebilet.pl/muzyka/jazz-blues/john-mclaughlin

oraz w salonach sieci Mediamarkt

John McLaughlin & The 4th Dimension w Polsce!Legenda jazzowej gitary przyjedzie do nas w listopadzie br. na 3 koncerty:  w Gdańsku, Warszawie i Krakowie 

John McLaughlin powraca do Polski na trzy koncerty w ramach cyklu Ikony Jazzu! Legenda jazzowej gitary, współtwórca kultowych formacji Mahavishnu Orchestra i Shakti, muzyk zespołów Milesa Davisa, Ala Di Meoli i Paco De Lucia, wystąpi w listopadzie w Gdańsku, Warszawie oraz Krakowie.

Jego muzyka obejmuje wiele gatunków jazzu, które łączył z elementami rocka, flamenco i bluesa, muzyką hinduską i zachodnią muzyką klasyczną. Stał się jedną z pionierskich postaci muzyki fusion. Solo McLaughlina z utworu Miles Beyond na albumie Live at Ronnie Scott 2017 zdobyło nagrodę Grammy w 2018 za najlepsze improwizowane jazzowe solo. Został sklasyfikowany na 49 miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu Rolling Stone. Jeff Beck i Pat Metheny nazwali go najlepszym żyjącym gitarzystą. 


fot. Alessio Belloni

John McLaughlin & The 4th Dimension 
John McLaughlin - guitar
Gary Husband - keyboards, drums
Etienne Mbappe - bass
Ranjit Barot – drums

The 4th Dimension łączą muzyków z różnych kultur i tradycji muzycznych, tworząc zespół gwiazd. Muzyka tej grupy w unikalny sposób integruje różne wpływy kulturowe, zachowując jednocześnie jazzową spontaniczność.

Gary Husband jest wszechstronnym instrumentalistą, który z niesamowitą łatwością przechodzi z klawiatury na perkusję. Współpracował z wieloma znanymi muzykami, takimi jak Jeff Beck i Gary Moore.

Ranjit Barot – Hindus z urodzenia, mieszkający w Bombaju, od lat znany jest jako jeden z najciekawszych perkusistów na świecie. Członkiem 4th Dimension jest od 2011 roku.

Étienne M'Bappé jest dziś jednym z najlepszych basistów na świecie. Występował z Rayem Charlesem, Salifem Keitą, Joe Zawinulem i wieloma innymi.

Na koncert zaprasza Agencja Artystyczna Perspektywy.
www.agencjaperspektywy.pl

Partnerami medialnymi trasy są: Jazz Forum oraz JazzKultura.
Regulamin koncertów dostępny na stronie: https://agencjaperspektywy.pl/regulamin
Kontakt: biuro@agencjaperspektywy.pl 

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm