Aktualności

Klan
Support: Wodospady Spokoju
13.05.2018 (niedziela), godz. 19.00
PROM Kultury Saska Kępa
ul. Brukselska 23
Warszawa 

Jubileuszowy koncert Klanu w WarszawieZespół Marka Ałaszewskiego wystąpi 13 maja w PROMie Kultury Saska Kępa

Klan zagra w składzie :
Marek Ałaszewski Junior  - gitara basowa, śpiew
Jacek Kępka - gitara, śpiew, instrumenty klawiszowe
Piotr Gąssowski - gitara
Grzegorz Grzyb - perkusja
gościnnie zagrają Sebastian Kępka, Wojciech Ruciński.W bieżącym roku mamy mały jubileusz Klanu. W roku 2008 lider zespołu Marek Ałaszewski ponownie reaktywował Klan (najpierw pod nazwą Marek Ałaszewski Band wystąpił w CDQ). Następnie powoli, stopniowo krystalizuje się skład, który na jesieni jest w pełni ukształtowany, przygotowany i gotowy do działania,

W roku następnym16 maja 2009 już pod szyldem Marek Ałaszewski & Klan – na koncercie w Galerii Nowolipki w Warszawie grupa zagrała zarówno nagrania Klanu z początkowego okresu, poprzez utwory z płyty ,,Po co mi ten raj,, jak i nowy materiał (gościnnie wystąpił Krzysztof Dłutowski).

16 Października 2009 grupa pojawiła się na festiwalu Niemen Non-Stop w Słupsku i Gdyńskim klubie Ucho. Rok 2010 przynosi kolejne koncerty i początek prac nad nowym materiałem zespołu, zatytułowanym „Laufer”. Początkowy skład zespołu tworzą poza liderem, Piotr Gąssowski (gitara), Jacek Kępka (gitara, śpiew, instrumenty klawiszowe), Marek Ałaszewski Jr. (gitara basowa) i Paweł Jedliński (perkusja, śpiew). W dalszym ciągu oryginalne brzmienie koncertującej grupy oparte jest przede wszystkim na gęstym, momentami ciężkim brzmieniu gitar. W roku 2011 po małej korekcie do grupy dołącza perkusista Grzegorz Grzyb. W 2012 ukazał się kolejny album grupy, zatytułowany Laufer. 1 września 2013 r. Marek Ałaszewski i Klan zagrali w studio koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. W repertuarze znalazły się wybrane utwory ze wszystkich dotychczasowych płyt - „Mrowisko”, „Klan”, „Po co mi ten raj” oraz najnowszego „Laufer” – a wśród nich przeboje z lat największej popularności zespołu takie jak „Z brzytwą na poziomki” czy „Automaty”.

Obecnie prócz Marka Ałaszewskiego Klan tworzą: Jacek Kępka (śpiew,gitara, instrumenty klawiszowe), Piotr Gąssowski (gitara), Marek Ałaszewski Junior (gitara basowa) Grzegorz Grzyb (perkusja). W tym składzie grupa gra i koncertuje nie przerwanie po dzień dzisiejszy (to najdłużej działający skład w historii Klanu). Przez cały ten okres działalności grupę wspiera Wojciech Ruciński (gitara basowa). W 2016 r. Lider Marek Ałaszewski doznał udaru, staramy się go wspierać i pomagać w rehabilitacji każdym koncertem który gramy, niebawem zagramy ich kilka, i z niecierpliwością czekamy na Marka.JAZ FORUM (fragment relacji z Festiwal Niemen Non-Stop):  Dzień ten zakończył się koncertem zespołu Klan Marka Ałaszewskiego. Lider ujawnił nową odsłonę Klanu, równie wspaniałą co wszystkie poprzednie! Klan jest legendą polskiego rocka, zapisaną na dwóch zaledwie płytach: „Mrowisko” i „Po co mi ten raj”. Już wkrótce zmieni to płyta ,,Laufer” wspomnieć należy również Epkę.

Muzycy zaprezentowali w 2012 roku trzeci w dorobku grupy longplay „Laufer”. –  To trzecia edycja zespołu. Reaktywujemy się średnio raz na 20 lat. Tym razem trzeba będzie jednak przyspieszyć, bo nie sądzę, bym za dwie dekady był w równie dobrej formie – powiedział Marek Ałaszewski Piotrowi Kaczkowskiemu i Leszkowi Adamczykowi. Założona w 1969 roku grupa, w składzie: Marek Ałaszewski (gitara i śpiew), Roman Pawelski (gitara basowa), Andrzej Poniatowski (instrumenty perkusyjne) i Maciej Głuszkiewicz (instrumenty klawiszowe), zerwała z prostotą i naiwnością bigbitowych kapel, zwiastując nadejście nowej epoki w polskiej muzyce.

Suport : Wodospady Spokoju
Marysia Głuchowska - śpiew
Jacek Kępka - gitara, śpiew
Zdzisław Cyceń - gitara
Krzysztof Gradowski - bass
Andrzej Kubacki - perkusja

Wodospady Spokoju to doświadczeni muzycy, z wieloletnim stażem na polskich estradach oraz przyjaciele. Spotkali się kiedyś na kawie u Jacka, zagrali coś najpierw nieśmiało, potem już śmielej, a w końcu już całkiem śmiało jamowali całą noc i tak zawiązała się nowa formacja. Zaczęli nawet gwałtownie myśleć o nazwie, ale nic nie przychodziło im do głowy. Wreszcie, aby podkreślić nieprzeciętnie konkretne charakterki wszystkich muzyków, nazwali się Wodospady Spokoju.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm