Aktualności

Jazz w Podziemiach Kamedulskich
Karen Edwards
5.03.2019 (wtorek), godz. 19.00
ul. Dewajtis 3
Bielany-Warszawa

Wstęp wolny
ilość miejsc siedzących ograniczona
Karen Edwards w Podziemiach KamedulskichAmerykańska wokalistka i pianistka wystąpi z zespołem 5 marca na warszawskich Bielanach

XIV cykl „Jazz w Podziemiach Kamedulskich na Bielanach” rozpoczyna się w ostatni dzień Karnawału koncertem gwiazdy amerykańskiej gwiazdy. W wykonaniu Karen Edwards i jej zespołu usłyszymy energetyczne interpretacje amerykańskich przebojów – standardów z pogranicza jazzu, muzyki soul i pop.

Karen Edwards - wokal, fortepian
Adam Kowalewski - bas
Andrzej Gondek - gitara
Krzysztof Dziedzic - perkusja

KAREN EDWARDS – amerykańska wokalistka, pianistka i kompozytorka, która współpracowała ze światowej sławy artystami, takimi jak: Stevie Wonder, Tony Bennett, Pharoah Sanders czy Prince. Urodzona w Greenville, w Południowej Karolinie pierwszą edukację muzyczną odebrała u swojego ojca, który był dyrektorem muzycznym lokalnego kościoła baptystów. Muzyka soul i gospel towarzyszyły jej już od dzieciństwa. Studia ukończyła na uniwersytecie North Texas w klasie fortepianu. Występowała na całym świecie. Po udanych koncertach w Niemczech otrzymała propozycję nauczania jazzowego śpiewu i improwizacji w Monachijskim Konserwatorium Muzycznym. Zagrała także w kilku amerykańskich filmach muzycznych.
Karen Edwards towarzyszą znakomici polscy muzycy jazzowi:

ADAM KOWALEWSKI – kontrabasista, kompozytor oraz wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Przez siedem lat występował w zespole Nigela Kennedy’ego dając liczne koncerty w całej Europie a także w Japonii, Chinach, Korei Południowej, Australii. Współpracował także z takimi gwiazdami jak Bennie Maupin, Eddie Henderson, Gary Bartz, John Abercrombie, Jeff Beck, John Purcell, Kevin Mahogany.

KRZYSZTOF DZIEDZIC – jeden z czołowych polskich perkusistów jazzowych, jedna z najbardziej kolorowych postaci współczesnej sceny jazzowej w naszym kraju. Był członkiem zespołu Nigela Kennedy’ego. Oprócz wieloletniej współpracy z Tomaszem Szukalskim koncertował m.in. z Januszem Muniakiem, Piotrem Wojtasikiem, Jarkiem Śmietaną, Henrykiem Miśkiewiczem. W 2017 roku ukazała się pierwsza autorska płyta perkusisty „Tempo”.

ANDRZEJ GONDEK – gitarzysta młodego pokolenia, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracował z uznanymi muzykami z kręgu jazzu i muzyki rozrywkowej, jak Terence Blanchard, Eric Allen, Joshua Crumbly, Dana Hawkins, Krystyna Prońko, Danuta Błażejczyk, Sławek Uniatowski, Mark Preston, Liz Rosa, John James, Anna Serafińska, Adam Bałdych.

Koncert organizowany jest przez Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy Dzielnica Bielany Podziemia Kamedulskie oraz Agencję Koncertową Pianoart.
Partnerem koncertu jest Veolia Energia Warszawa S.A.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm