Aktualności

Kądziela / Mazurkiewicz / Szmańda

Poniedziałek 15.09.2014, godz. 20:30
Pardon To Tu
Pl. Grzybowski 12 / 16
00-104 Warszawa

Bilety: 20 PLN online / przy barze /
przed koncertem, na bramce





Kądziela / Mazurkiewicz / Szmańda w Pardon To Tu

Pardon To Tu



Ekscytujące trio w warszawskim klubie, poniedziałek 15 września.

Gitarzysta Marek Kądziela jest uważany za jednego z najoryginalniejszych gitarzystów jazzowych w tym kraju. Jacek Mazurkiewicz słynie z jego bezkompromisowości i nietuzinkowego podejścia do swojego instrumentu, jakim jest kontrabas; a perkusista Krzysztof Szmańda ponownie udowodnił swoją klasę na niedawnym koncercie z Adamem Pierończykiem. Cieszymy się, ze mimo ich muzyczne ścieżki krzyżowały się już wielokrotnie, to razem wystąpią po raz pierwszy.

Marek Kądziela - gitara
Jacek Mazurkiewicz - kontrabas
Krzysztof Szmańda - perkusja

Marek Kądziela
gitarzysta jazzowy, kompozytor, muzyk. Absolwent The Carl Nielsen Academy of Music Odense w Danii. Zwycięzca licznych konkursów. Uhonorowany nagrodą dla największej osobowości muzycznej konkursu „Bielska Zadymka Jazzowa”, a także jako student The Carl Nielsen Academy of Music szwajcarsko-duńskim stypendium „Fundation Idella”.

Współzałożyciel, jak również kompozytor muzyki zespołów m.in. takich, jak „International Jazz Quintet” „Off-Quar-Tet” „Hunger Pangs” oraz „Kran”. Muzyk aktywnie działający i współpracujący ze środowiskiem duńskim, niemieckim, czeskim oraz polskim, o czym świadczą liczne i długie trasy koncertowe.

Marek Kądziela wyróżnia się charakterystycznym brzemieniem oraz biegłością, stawiając nacisk na własny styl i osobowość, co przekłada się na grę i kompozycje. Dla słuchacza jest to ucieczka w nastrojowy świat najlepszej jakości jazzu, co pozwala na zatopienie się w emocjach, a skończy niechybnie podziwem dla doskonałości kunsztu muzycznego artysty.

www.marekkadziela.com

Jacek Mazurkiewicz
kontrabasista, kompozytor, dźwiękowy chuligan. Interesuje się szeroko pojętą muzyką. Swoje dźwięki składa w całość bazując na wrażeniach emocjonalnych i pulsie. Łącząc akustykę z elektroniką, wciąż poszukuje nowego brzmienia.

Współtworzy głownie projekty autorskie (Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego, Modular String Trio, PoliFolklorek Winylu, 3FoNIA). Jest członkiem kwartetu Limboski, z którym nagrał trzy płyty. Zajmuje się udźwiękowieniem, komponowaniem i produkcją muzyki do filmów i spektakli teatralnych. Prowadzi warsztaty teatralno-muzyczne. Współpracował z wieloma wybitnymi muzykami z całego Świata.

www.jacekmazurkiewicz.pl

Krzysztof Szmańda
ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie perkusji w 1999 roku. W latach 2000-2002 odbył podyplomowe studia w Thornton School of Music University of Southern California w Los Angeles, gdzie doskonalił swe umiejętności u boku m.in. Petera Erskinea, Ndugu Chanclera I Erika Forrestera i Johna Claytona.

Jest współzałożycielem poznańskiej formacji Soundcheck, która w październiku 2004 roku zwyciężyła w międzynarodowym konkursie jazzowo-bluesowym w Usti nad Łabą (Czechy), a w kwietniu 2005 roku zdobyła Grand Prix festiwalu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu. Szmańda został tam wyróżniony indywidualnie przez jury festiwalu. W listopadzie tego samego roku Soundcheck zdobył drugą nagrodę w konkursie Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze oraz Klucz Do Kariery podczas Jesieni Jazzowej - Gorzów Jazz Celebration.

Krzysztof Szmańda współpracował z Big Bandem Zbigniewa Namysłowskiego, z zespołami Kuby Stankiewicza, Mariusza Bogdanowicza, Włodka Pawlika, Adama Pierończyka, Adama Bałdycha, Janusza Szroma, Filipa Wojciechowskiego, Marcina Olaka, Olega Kirejewa, Keitha Javorsa, a ponadto z Trifonidis Orchestra oraz Visegrad Jazz Quartet.

Jest członkiem międzynarodowego kwintetu jazzowego Kattorna, który w październiku 2006 zdobył nagrodę publiczności na konkursie Berlin Jazz Award, a w listopadzie 2006 - trzecią nagrodę na Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze. Na festiwalu w Jeleniej Górze Szmańda otrzymał nagrodę specjalną. Krzysztof Szmańda zatrudniony jest na stałe w zespole orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie.




  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm