Aktualności
Kenny GKENNY G W SALI KONGRESOWEJ 5 MAJA

JF5 maja w Sali Kongresowej na pierwszym i jedynym koncercie w Polsce wystąpi Kenny G – jeden najbardziej znanych instrumentalistów świata, ikona smooth jazzu. Saksofonista, który w ciągu swojej niewiarygodnej dwudziestoletniej kariery sprzedał ponad 75 milionów albumów, zebrał imponującą kolekcję platynowych płyt, a jego wszystkie krążki biją rekordy sprzedaży.

Gdy w 1981 roku rozpoczął karierę solową, miał już za sobą staż m.in. w orkiestrze  Barry’ego White’a Love Unlimited Orchestra i grupie Jeff Lorber Fusion, która nagrywała dla wytwórni Arista Records.

Na swoim debiutanckim albumie Kenny G sprawdził się zarówno jako kompozytor – był autorem większości utworów, jak i multiinstrumentalista (grał na saksofonie, syntezatorze, flecie, zaaranżował partie dęte). Dwie kolejne płyty, „G-Force” i „Gravity”, zjednały mu wielbicieli jazzu i r&b, a prawdziwym sukcesem okazała się sprzedana w 5 milionach egzemplarzy płyta „Duotones” z 1986 roku z  niezapomnianą balladą Songbird. Wydany w roku 1992 krążek „Breathless” kupiło 12 milionów fanów w samych tylko Stanach Zjednoczonych.

W latach 90. Kenny G współpracował ze światową czołówką gwiazd muzyki, jak  Whitney Houston, Celine Dion, Frank Sinatra, czy Aretha Franklin,  wydawał kolejne płyty. Jego najnowszy krążek „Rhytms & Romance” (2008) to mieszanka salsy, samby i bossa novy.

Kenny G wystąpi z zespołem w składzie: Kenneth Gorelick - sax, Robert Damper - p, keyb; John  Raymond - g, Vail Johnson - b, Daniel Bejarano - dr, Tobin Davis - dr, Ronald Powell - perc. Organizato-trem koncertu jest agencja Makroconcert.

Uwaga! Data koncertu została przesunięta przez organizatorów z 7 na 5 maja (wtorek). Wcześniej kupione bilety na 7 maja zachowują ważność.

 
  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm