Aktualności
fot. Wojciech ŻurawiczKoncert Adama MakowiczaInauguracja cyklu Radziejowickie Wieczory Jazzowe, koncert online 13 listopada, godz. 18.30

Jeden z najwybitniejszych pianistów jazzowych – wirtuoz formatu światowego, artysta od dekad zaliczany do elity pianistyki jazzowej wystąpi w specjalnym koncercie inaugurującym nowy cykl – Radziejowickie Wieczory Jazzowe.

Ze względów epidemicznych odwołana została Jesienna Mistrzowska Akademia Improwizacji Jazzowej Adama Makowicza, która miała się odbyć w Pałacu w Radziejowicach w dniach 6 - 13 listopada 2020. To wydarzenie byłoby pierwszym w Polsce tego typu działaniem ukierunkowanym na sferę dydaktyczno-praktyczną jazzmana.

Adam Makowicz to postać w światowym jazzie nietuzinkowa. Wirtuoz o niespotykanej w tym gatunku muzyki biegłości i lekkości. Jego dorobek stanowi jedyny w swoim rodzaju łącznik między klasycznym jazzem – jego historią a teraźniejszością. Adam Makowicz w sposób zjawiskowy interpretuje kompozycje Irvinga Berlina, Cole’a Portera, Richarda Rodgersa, Duke’a Ellingtona, Jerome’a Kerna, Arta Tatuma i George’a Gershwina, z jednej strony ukazując ich fundamentalne znaczenie dla rozwoju jazzu, nie tylko jako standardów ale jako najważniejszego wykwitu rdzennej amerykańskiej kultury.

Względy sanitarne uniemożliwiają uczestnictwo publiczności w wydarzeniu, stąd kierując się chęcią dotarcia do możliwie jak najszerszej publiczności, koncert Adama Makowicza dostępny będzie nieodpłatnie w formie online. Transmisja z wydarzenia odbędzie się na naszym kanale na YouTube oraz na profilu Pałacu w Radziejowicach na Facebooku.

Koncert będzie również transmitowany przez patrona medialnego wydarzenia – Radio Dla Ciebie. Zapraszamy przed radioodbiorniki 13 listopada o godz. 18.30.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm