Aktualności

Posłuchaj płyty „Memories”
Krzysia Górniak – MemoriesPremiera! Ukazała się najnowsza, ósma już płyta naszej znakomitej gitarzystki.

„Memories” jest jakby skrojone na miarę naszych czasów. Niezamierzone, a jednak tym bardziej aktualne jest motto płyty:
„Kruchość losu jest częścią życia i czym bardziej zdajemy sobie sprawę z nieuchronności przemijania, tym bardziej doceniamy czas, który nam pozostał.”

„Memories” jest dla Krzysi Górniak zamknięciem pewnego etapu w życiu. Artystka doszła do momentu, w którym część przyjaciół, których znała żyje już tylko w jej wspomnieniach. Znamienne, że jest to ostatnia płyta w części nagrana i zmiksowana przez Winicjusza Chrósta, który po długiej chorobie odszedł na 5 dni przed premierą.Album nagrany został w składzie:
Krzysia Górniak - gitara
Michał Wróblewski - piano
Piotr Wrombel - piano
Michał Jaros - kontrabas
Marcin Jahr - perkusja

Całej płyty można posłuchać pod linkiem: „Memories”.

Mówi Krzysia Górniak:

„Każda z moich płyt poświęcona była innej opowieści. ‘Memories’ to wspomnienia o osobach i wydarzeniach, które były związane ze mną w ostatnim czasie. Szczególnie odejście Grzesia Grzyba było dla mnie bolesne, gdyż przez ostatnie kilka lat graliśmy razem, był częścią mojego zespołu. Możemy Go usłyszeć na płycie ‘Moments’. Balladę ‘Touch of Your Soul’ napisałam w sierpniu 2018 pod wpływem bólu po stracie Grzesia. ‘My Indian Summer’ natomiast napisałam we wrześniu 2019 u schyłku lata, gdy już czujemy nadejście jesieni, ale za oknem wciąż upał. To jest leniwy czas przesilenia, coś, co bezpowrotnie odchodzi. Utwór ten zadedykowałam przyjacielowi, który odszedł z powodu choroby.„Memories” to nie tylko nostalgiczne wspomnienia, są tam też przyjemne chwile. ‘Strawberry Kisses’, pierwszy singiel z płyty, skomponowałam w czerwcu 2019. Jest to czas truskawek i kojarzy mi się ze słodkim początkiem lata, stąd też nawiązanie do pocałunków. To coś przyjemnego, ciepłego, coś, co z chęcią przywołujemy w marzeniach w długie zimowe wieczory. ‘Sweet Almonds’, drugi singiel z płyty, napisałam w maju 2019. Przywołuje on emocje z podróży nad morze, to wspomnienie palącego słońca, wiatru we włosach i smaku słodkich migdałów.‘Sea Salt on My Lips’ to utwór o chwilach podczas żeglowania, gdy na ustach osadza się sól od morskiej bryzy. ‘Travel’ z kolej to kompozycja napisana na wspomnienie przepięknej podróży do Włoch z moją przyjaciółką. Jest tam motyw o bieganiu po lotnisku, motyw o zwiedzaniu miasta i motyw, gdzie odpoczywamy nad morzem. ‘Cardamom Coffee’ jest napisany pod wpływem wspólnych rozmów przy kawie na próbach u mnie w domu. Kawa z kardamonem jest ulubionym przysmakiem moich kolegów z zespołu.”www.krzysiagorniak.pl
https://www.pro-daction.pl/krzysia-gorniak-pl
https://www.facebook.com/gorniak.krzysia/
https://www.instagram.com/krzysiagorniak/?hl=pl
https://www.youtube.com/user/KrzysiaGorniak


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm