Aktualności

Kuba Płużek Quartet „Froots”
1. Froots Ogumienie
2. Part 1
3. Part 2 Veehighster - piece for critics
4. Part 1
5. Part 2
6. Part 3 Homonto
7. Part 1
8. Part 2
9. Part 3
10. Ballad for Janusz Muniak

Kuba Płużek Quartet – FrootsNakładem wydawnictwa For Tune ukazał się drugi album kwartetu znakomitego pianisty

To kontynuacja drogi, jaką ten jeden z najlepszych i najaktywniejszych pianistów jazzowych w kraju obrał na debiutanckim „First Album”, nominowanym do Fryderyka i okrzykniętym przez wielu krytyków „debiutem roku 2014”.

Na nowej płycie Płużkowi towarzyszy niezmienny skład kwartetu: 

Dawid Fortuna - perkusja
Max Mucha - kontrabas
Marek Pospieszalski
- saksofon tenorowy i sopranowyPłytę można odsłuchać tutaj - http://bandcamp.for-tune.pl/album/froots a także zamawiać na stronie wydawnictwa www.for-tune.pl
Jest również dostępna w serwisach streamingowych.W opisie płyty autorstwa Oresta Baretty możemy przeczytać:

Prezentowaną płytą Kuba Płużek rozbija bank kumulacji wysokich oczekiwań nowego talentu, nie nowego grajka, ale wieloformatowego lidera, świadomego siebie kompozytora, aranżera i dyrygującego od klawiatury reżysera muzycznego spektaklu. Jeśli idzie o prezentowaną właśnie „Froots” – nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z płyta wielką, wyjątkowo spójną. Wytrakowana w myśl idei trzech mini-suit, otwiera ją przebojowy „Froost”, zamyka zaś przepiękna ballada poświęcona Januszowi Muniakowi, któremu też Kuba podziękuje w książeczce za… „lekcje bez słów”.Kuba Płużek – pianista i kompozytor

Urodzony w 1988 roku w Krakowie, studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. To jeden z najbardziej utalentowanych i twórczych instrumentalistów na polskiej scenie muzycznej. Jego twórczość charakteryzuje wielka muzyczna wyobraźnia, idealne panowanie nad instrumentem i piorunująca siła wyrazu.

Niepokorna postać muzycznego światka i jednocześnie śmiały wirtuoz, który w porywających kompozycjach łamie i rozrywa frazy, z wyczuciem balansuje na cienkiej linii zachowania harmonii oraz otwiera przed słuchaczem świat prawdziwego jazzu z najwyższej półki. Jego debiut jest porównywalny z osiągnięciami jego wybitnych kolegów po fachu zza Wielkiej Wody. Finalista Montreux Piano Competition, nominowany do nagrody Fryderyk 2015, zwycięzca i finalista najważniejszych polskich oraz międzynarodowych konkursów jazzowych.

Współpracował i występował z takimi muzykami jak Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Zbigniew Wegehaupt, Arek Skolik, Charles White, Justin Faulkner, Frank Parker, Rusty Jones, Wayne Dockery, John Betsch, Maciej Sikała, Michael Parker, Nigel Kennedy, David Garibaldi, Bronisław Suchanek, Jazz Band Ball, Irek Dudek, Nathan Williams, Piotr Baron, Wojtek Mazolewski, Stanisław Sojka, Michael Patches Stewart, Michał Urbaniak, Greg Osby.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm