Aktualności

Kuba Więcek Trio „Another Raindrop”
Dobry Wieczór Jazz
10.02.2018, godz. 19.30
Teatr Muzyczny Roma
ul. Nowogrodzka 49
Warszawa

Bilety: teatrroma.pl

Kuba Więcek Trio w Teatrze RomaAutor sensacyjnego debiutu w serii Polish Jazz wystąpi 10 lutego na koncercie z cyklu Dobry Wieczór Jazz.

Kuba Więcek Trio za prezentuje materiał z wydanej w zeszłym roku w serii Polish Jazz płyty „Another Raindrop”, poszerzony o nowe kompozycje.

Kuba Więcek - saksofony, elektronika
Michał Barański - kontrabas, gitara basowa
Łukasz Żyta - perkusja, dzwoneczki„Ta płyta zachwyca mnogością kolorów i świeżością, jakiej dawno w naszym, świetnie się przecież mającym, młodym jazzie nie było.”
– Piotr Metz

„To rodzaj muzyki organicznej, pozbawionej reguł, zaskakująco pięknej. Na próżno tu szukać narracji zniewolonej schematem temat-improwizacja-temat. Czasem wręcz odnosi się wrażenie, że brak tu improwizacji w ogóle, że każdy dźwięk ma swe odwzorowanie w zapisie nutowym. Ważne są formy, tytuły naznaczone znaczeniem, światłocień kolejnych odsłon opowieści, inspiracje, przełamywanie metrum, by poprzez jego zmienność uzyskać nowy sens. Trochę tu echa spuścizny Steve’a Reicha, trochę sięgania do źródeł jazzu, do tradycji muzyki tanecznej, muzycznych doświadczeń i klasycznego wykształcenia, pamiątek z podróży, a nawet inspiracji muzyką Massive Attack”
– Tomasz Pierchała, 12on14 Jazz Club

Opieka artystyczna cyklu koncertowego „Dobry Wieczór Jazz”: Krzysztof Herdzin

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm