Aktualności

Kwartet Jerzego Jastrzębskiego
15.07 (niedziela),  godz. 22:00 – 23.30
Bar Studio
Pl. Defilad
Warszawa

Wspierają nas: Teatr Studio/Plac Defilad, Jameson Irish Whiskey, Radio Kampus
Bezpłatny wstęp

Kwartet Jerzego Jastrzębskiego w WarszawieW niedzielę 15 lipca na Placu Defilad wystąpi kwartet Jastrzębski /Masecki/ Domagalski/Młynarski

Tak rekomendują ten wyjątkowy koncert jego organizatorzy:

Marcina poznaliśmy chwilę po wejściu Polski do Unii Europejskiej i od ponad 10 lat śledzimy jego oryginalne poszukiwania sensów. Znajomość tę staramy się pielęgnować na różne, nie tylko europejskie, sposoby.

Potem w okolicy pojawił się Piotrek. Przyjechał z Krakowa z grupą przyjaciół i grał z nimi muzykę jazzową. Czarował dziewczyny i chłopaków od Białołęki po Kabaty. Czyni to bezustannie do dziś, ku radości lokalnych melomanów.

Młynarskiego się wstydziliśmy, bo to chłopak z wielkiego świata, ale z oddali podziwialiśmy, w licznych projektach i składach mniej albo bardziej warszawskich. Ostatnio (dzięki opatrzności) mamy coraz więcej cudnych okazji by bywać z nim w Studio.

Panowie od jakiegoś czasu intensyfikują współpracę, a projekt, który będziecie mogli poczuć na Placu poruszył nasze czarne serca i mroczne dusze tak mocno, że od czasu radiowej premiery w Studio S1, bezustannie dopytywaliśmy kiedy zaprezentują się masowej publiczności.

Efekt współpracy legendarnej młodzieży z legendą polskiej muzyki uliczno-rozrywkowej, Jerzym Jastrzębskim, to coś, na co czekaliście od wielu, wielu lat.

Nie róbcie sobie krzywdy i nie omijajcie tej okazji. WARTO być w tym razem z nami.

Jerzy Jastrzębski - akordeon
Marcin Masecki - pianino
Piotr Domagalski - kontrabas
Jan Emil Młynarski - perkusja

Jerzy Jastrzębski, ur. 1941 w Warszawie. Warszawski akordeonista dansingowy.. Miał być pianistą ale jako nastolatek zakochał się w akordeonie i bardzo szybko rozpoczął karierę grając w większości dansingów warszawskich (Spatif, Melodia, Adria) a w szczególności przez lata w słynnym lokalu „Stolica”. Grał z przedwojennymi muzykami rewiowymi i uczył się od nich kunsztu muzyka rozrywkowego. W latach 70-tych odbył tournee po USA towarzysząc na scenie Hance Bielickiej. Muzyk z bardzo szerokim repertuarem, wirtuoz. Fachowiec w swojej dziedzinie, wybitny interpretator szlagierów jazzowych, tang, piosenek warszawskiej ulicy. Sam uważa się za muzyka jazzowego. W ostatnim czasie występuje i nagrywa z zespołem Warszawskie Combo Taneczne. W sześćdziesięcioletniej karierze jego pierwszy autorski kwartet jazzowy powstaje właśnie teraz.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm