Aktualności
Ladies’ Jazz Festival 2022Rebekka Bakken, Tanita Tikaram, Aga Zaryan, Grażyna Łobaszewska 25-31 lipca w Gdyni i Wejherowie.

Wspaniałe gwiazdy, specjalne wydarzenia, wyjątkowe projekty, a przede wszystkim niezwykła atmosfera na przekór pandemiom, inflacjom, wbrew wojnie – chwile wytchnienia, ciepła, szczęścia i przyjaźni, które mają wzmocnić nas w coraz okrutniejszej rzeczywistości. Tak zapowiada się osiemnasta edycja Ladies’ Jazz Festival.

25 lipca w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie festiwal rozpocznie przemiła, urocza, niezwykle utalentowana artystka z Barcelony, Andrea Motis. Będzie to zupełnie inny materiał niż ten zaprezentowany tuż po Siesta Festival w zeszłym roku. To nowe utwory, nowy zespół, utwory z najnowszej, nieznanej jeszcze nie tylko w Polsce płyty artystki.

W dniach 27-28 lipca w Konsulacie Kultury w Gdyni będą miały miejsce kolejne zmagania o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival. Każdego dnia wystąpią dwie finalistki walczące o laur festiwalowy. Nazwiska finalistek zostaną podane do publicznej wiadomości zaraz po ich wyborze przez jury konkursu.

29 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni o 17:00 Aga Zaryan po 14 latach ponownie odwiedzi Ladies’ Jazz Festival. W tym czasie przecież wszystko wokół nas się zmieniło. Pierwsza w historii Polski artystka, która wydała płytę pod szyldem Blue Note znowu w stolicy dam jazzu – frajda i ogromna ciekawość.

29 lipca również w Teatrze Muzycznym – Grażyna Łobaszewska urodzinowo! Utwory wielkie, wspaniałe i jeszcze większe, te młodzieńcze, starsze i najnowsze. Benefis Artystki z udziałem Katarzyny Nosowskiej, Jorgosa Skoliasa i Staszka Soyki.

30 lipca ponownie dwa koncerty w Teatrze Muzycznym w Gdyni. O 17:00 Dorota Miśkiewicz z ojcem, Henrykiem Miśkiewiczem – tak, występowali razem wielokrotnie, ale dopiero teraz nagrali własny, wspólny materiał, dojrzeli do tego, przemyśleli i mamy „Naszą miłość” i będziemy nią zarażać wszystkich, którzy odwiedzą wtedy sale koncertowe Teatru Muzycznego.

O 20:00 zaś jedna z największych gwiazd sceny norweskiej i bywalczyni sal koncertowych na całym świecie, Rebekka Bakken – nareszcie na Ladies’ Jazz Festival.

A 31 lipca, na zakończenie XVIII Ladies’ Jazz Festival w Gdyni długo oczekiwana Tanita Tikaram ze swymi największymi przebojami.

Bilety na poszczególne koncerty w ebileteriach już od 9 lipca.

Chcemy ładować akumulatory szczęściem i radosnymi dźwiękami wraz z Państwem. Na przekór i na złość codziennym wiadomościom i przygnębiającym informacjom zewsząd.

Ladies’ Jazz Festival XVII już od 25 lipca nad polskim morzem!


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm