Aktualności
Quantum Trio
fot. Paweł Mazur, Jazz Juniors International ExchangeLaureaci Jazz Juniors International ExchangePolskie zespoły Quantum Trio i Vibe Quartet zwycięzcami krakowskiego konkursu!

Quantum Trio triumfuje w konkursie Jazz Juniors International Exchange! Polsko-chilijski zespół zdobył nagrodę główną – 10.000 złotych – a także szereg nagród dodatkowych, w tym możliwość wydania płyty w prestiżowym Emme Record Label oraz zaproszenia na międzynarodowe festiwale. Obok wspomnianych nagród zespół otrzyma także nagrodę dodatkową Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP w wysokości 1000 Euro.


Vibe Quartet
fot. Paweł Mazur, Jazz Juniors International Exchange

Drugą nagrodę otrzymał Vibe Quartet. I ta nagroda również robi wrażenie – młody polski zespół będzie mógł nagrać swój debiutancki album w renomowanym Monochrom Studio. Płyta zostanie zaś wydana nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, które dodatkowo zaprosi młodych muzyków na koncert promujący ich płytową premierę w jednym ze swoich studiów koncertowych w Warszawie.

– Nagroda Jazz Juniors zyskała wreszcie potężną siłę. Nie ogranicza się już do nagrody pieniężnej, ale zawiera w sobie dodatkowo tak ważne dla młodych muzyków elementy jak nagranie i wydanie płyty w polskim oraz zagranicznym wydawnictwie. Udało się również zrealizować plan i zamierzania, do których przygotowywaliśmy się od kilku lat. To pakiet gotowych kontraktów koncertowych dla naszych laureatów, co nie byłoby możliwe bez wsparcia zagranicznych i polskich partnerów, w tym dyrektorów i pomysłodawców wielu prestiżowych festiwali i klubów jazzowych. Jednym słowem ludzi z branży, którym na sercu leży promocja młodych, kreatywnych muzyków jazzowych – podkreśla Tomasz Handzlik, dyrektor Jazz Juniors International Exchange.

Jury tegorocznej edycji Jazz Juniors International Exchange obradowało w następującym składzie: Dimitris Christides (Niemcy), Janusz Grzywacz (Polska), Jakub Knera (Polska), Enrico Moccia (Włochy), Dinara Nurgaleeva (Rosja), Mateusz Prus (Polska), Michel Schoonbroodt (Belgia


Wójciński/Szmańda Quartet
fot. Paweł Mazur, Jazz Juniors International Exchange

W tegorocznej edycji Jazz Juniors International Exchange pojawił się również premierowy Showcase, przeznaczony dla profesjonalnych zespołów, które mają już za sobą debiutanckie albumy. W tej odsłonie projektu wystąpiło osiem grup z Belgii, Niemiec, Włoch, Rosji oraz Polski. Decyzją międzynarodowej rady artystycznej najlepszym zespołem showcase’u ogłoszono formację Wójciński/Szmańda Quartet. Zespół otrzymał zaproszenie do udziału w przyszłorocznej edycji festiwalu Jazz Juniors, który odbywać się już będzie pod nową nazwą –  Hitch On Music Exchange.

JAZZ FORUM 12/2017

Aktualnie w sprzedaży
Więcej >>>

Parallax Error

Leszek HeFi Wiśniowsk

Płyta miesiąca

Leszek Możdżer & Holland Baroque

Earth Particles

  • Ocena - 5
Linki
Z galerii

Jazz Forum Showcase

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm